четвер, 12 липня, 2018, 15:08 Світ
Рання еволюція людини була «багатоетнічною та мультикультурною», – вчені
independent.co.uk
independent.co.uk

Рання еволюція людини була «багатоетнічною та мультикультурною»: такий висновок зроблено в результаті дослідження, і це змінює традиційний погляд на походження нашого виду.

Команда міжнародних експертів припустила: поява сучасних людей була справою набагато більш складною, це відбувалося не в одному фіксованому місці в Африці, – інформує видання Independent.

Стародавня Африка була заселена окремими популяціями предків людей, розкиданих по дикому доісторичному континенту та розділених пустелями, лісами та річками, стверджує дослідження.

Поступово ці популяції гуртувалися – обмінювалися ідеями та генами – і в кінцевому підсумку стали родоначальниками сучасних людей на Землі.

Незважаючи на те, що знайдені скам’янілості свідчать про те, що предки сучасних людей з’явилися приблизно 300 000 років тому, минуло багато тисяч років, допоки виникли люди, схожі на нас.

«Ті характеристики, які притаманні нам зараз – глобулярний мозок, підборіддя та маленьке обличчя – не зразу з’явилися в одній людині, а поступово еволюціонували десь між 100000 і 40 000 років тому», – пояснила доктор Елеонор Скеррі, вчений з Оксфордського університету, Великобританія.

«Ми бачимо, що тенденції, притаманні сучасній людині, були поширені по всьому континенту, проте сучасні риси з’явилися у різних місцях у різні часи, деякі ж архаїчні риси виникли відносно нещодавно», – зазначив професор Кріс Стрінгер з Лондонського музею природознавства.

Про це свідчать й кам’яні знаряддя праці та інші артефакти, які були розкидані по всьому континенту, йдеться в дослідженні, опублікованому у журналі Trends in Ecology and Evolution.

«Еволюція людських видів в Африці була мультирегіональною. Наші предки були мультиетнічними, а еволюція нашої матеріальної культури була мультикультурною», – заявила д-р Скеррі.

Більше того, додала вона, це нове розуміння власної історії нагадує нам про те, що, хоча ми й відчуваємо себе особливими, сучасні люди не є «кінцевим видом».

«Насправді, ми – лише джерело еволюції, а не її кінцевий продукт. Те, як ми виглядаємо зараз, – це лише певний етап у процесі», – сказала вона. «Люди виглядали по-іншому 300 000 років тому або навіть 10 000 років тому».

У порівняно сучасний час людство швидко розвинулося, щоб адаптуватися до розвитку сільського господарства, і, за словами д-ра Скеррі, така тенденція зберігатиметься і у майбутньому.

Переклад з англійської Оксана Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 02:12 :41