Про військового Сашка, який опинився без ніг, але – не без друзів
Зоя Казанжи
журналістка, письменниця, радник із комунікацій в агенції E'COMM
На фото Саша і Віка. Фото: facebook.com/zoyakazanzhy
На фото Саша і Віка. Фото: facebook.com/zoyakazanzhy

На фотографії Саша Терстуях махає вам рукою. Лівою. Права у гіпсі.

Той самий Саша, про якого я писала два дні тому. Саша служив у Донецькій області, в морській піхоті.

Граната вибухнула під ногами. Ніг немає. Перелом правої руки. Контузія. Слух поки не повернувся.

Ті, хто не в курсі, читайте тут.

А Сашу сфотографувала Тетяна Коуфман. Переслала мені фото і написала: «Сьогодні за фото отримала на горіхи від лікаря)))». І ще написала: «Саша сьогодні good». І ми радіємо. Сьогодні не було температури, до цього всі дні була – і висока.

Таня – психолог, і всі ці дні поруч з хлопцями. І в мене нема слів, щоб розповісти вам, як вчасно з’явилась Таня і скільки вона вже зробила для цієї сім’ї! Якщо коротко, кому в Одесі потрібен психолог – це до Тані.

Ситуація станом на зараз така. Лікують, все необхідне є. Саша в реанімації, але його готують до відправки до Києва.

Поки ухвалили тимчасове рішення готуватися до протезування в Україні, бо підготовка та інші процеси досить дорого коштують і вимагають постійного нагляду. У США чи навіть Європу не наїздишся. Але реабілітацію там не виключаємо, а навіть навпаки.

За ці роки ринок протезування, а це так, ринок, як би це страшно і недоречно не звучало, розвинувся. Частіше за інших говорять про двох протезувальників. Дякую за участь, поради, допомогу Оксані Гаврилюк, Наті Карташевій, Наталії Воронковій, Вікторії Христенко, Євгенії Вілінській, Тетяні Конрад.

Всі документи готуємо. Всю допомогу, яку необхідну, Саша отримає. Це сфера відповідальності Андрія Урсола – а в ньому немає жодних сумнівів.

Віка (дружина, – Ред.) готується в дорогу – на Київ. Купили валізу, з пакетами не наїздишся. У Віки – старий телефон, який постійно виключається. Таня взяла Віки старий телефон і пішла в магазин АЛЛО, що в ТРЦ «Середньофонтанський». Таня сказала співробітнику про ситуацію і для кого телефон – телефон обійшовся удвічі дешевше. Якщо хто-небудь знає Дмитра, передайте йому нашу подяку.

Ігор Казанжи привіз сьогодні планшет, підставку, гарнітуру – дякую тобі. Тепер Саша зможе побачити своїх хлопчиків на екрані – він сильно за ними скучає. І тобі дякую.

Жанна Мандриченко і Олена Грекова, дякую вам, дівчатка!

Вчора прийшов хлопець у військовій формі. Приніс Саші і Віці 4 тисячі гривень. Не назвався. Віка питала, він сказав, що не важливо. Віддав гроші – і пішов.

На карточці Віки – 18 380 гривень. Всім дякую, люди. Я не питала у Віки прізвища. Але потім, дещо пізніше, про всіх напишу і ще раз подякую. Поки немає жодних виплат, поки оформлюють документі, ці гроші дуже зараз вчасні.

На моїй карточці – 9900 гривень. Це запас, який не чіпаємо. Дякую Тані Кожухаренко, Нелі Стельмах, Любові Колесніченко, Олександрові Харченко, Любові Лизанець та ще трьом людям, які відправили перекази без вказування своїх даних.

І так, ще одне, важливе: Саша вирішив не звільнятися із армії. І йому обіцяють знайти посаду. Люди з бойовим досвідом дуже потрібні.

Він витягнеться. Обов’язково.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-17 08:29 :37