Новини » Економіка 12 липня, 2018, 19:15
Олег Старіков розповів про структуру армійських витрат та хто у війську одержує «відкати»
ZIK
ZIK

Нині найбільшою проблемою в українській армії є відсутність цивілізованого демократичного контролю за використанням бюджетних коштів.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив військовий експерт Олег Старіков.

Нагадаємо, у 2015 році українські військові недоотримали 3,5 млрд грн, у 2016-му – близько 5,5 млрд грн, у 2017 році – 16 млрд грн.

Олег Старіков зауважив, що структура оборонного бюджету України донедавна на 80% складалася з адмінвидатків (це все, що пов’язане з утриманням війська, посадовими окладами), на 15% – закупівля озброєння та 5% – бойова підготовка: «Зараз добилися того, що стало 60%, 20% та ще 20%».

Військовий експерт заявив, що нині найбільшою проблемою є відсутність цивілізованого демократичного контролю за використанням бюджетних коштів. Він наголосив, що в армії є корупція та розкрадання бюджетних коштів. Експерт назвав, хто в армії бере «відкати».

«Хто підписує фінансові документи, той і отримує «відкати», – заявив Олег Старіков.

Водночас експерт переконаний, що грошей в армії достатньо. Як приклад, гість програми зауважив, що вже чотири роки в Україні говорять про патронний завод. З його слів, мільярд гривень у бюджеті на ці цілі виділений.

«З початку року гроші лежать, але не використовуються, жодна документація не укладається. Я скажу, чому: не можуть знайти та визначитися із генеральним підрядником», – пояснив військовий експерт.

Гість програми переконаний, що без справжнього цивілізованого контролю, як в арміях НАТО, гроші витрачатимуть і розкрадатимуть, і вони йтимуть «у нікуди».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 09:08 :58