Новини » Світ 12 липня, 2018, 13:01
НАТО закликало Україну реформувати Службу безпеки
Штаб-квартира НАТО в Брюсселі. Фото: EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ
Штаб-квартира НАТО в Брюсселі. Фото: EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ

У НАТО пропонують Україні ефективно використовувати інструменти, які є наявні в розпорядженні комісії Україна-НАТО, зокрема щорічну національну програму співробітництва (РНП), а також реформувати Службу безпеки.

Про це йдеться у заяві, яку ухвалили за підсумками засідання Грузія-Україна-НАТО, передає «Європейська правда».

У НАТО привітали «значний прогрес у проведенні реформ, зокрема нещодавнє прийняття закону про Вищий Антикорупційний суд і Закону про національну безпеку».

«Останній закон є довгоочікуваним і важливим кроком у наближенні українського сектору безпеки і оборони до Євроатлантичних стандартів і практики. Союзники по НАТО закликали Україну виконати положення Закону в цілях зміцнення громадянського контролю і демократичного нагляду над сектором безпеки і оборони в Україні», – йдеться у документі.

Альянс закликає Україну «до подальшого нарощування потенціалу в сфері командування та контролю, планування та складання бюджету, поліпшення військової освіти, а також забезпечення своєчасної реформи служб безпеки».

Що стосується закону про освіту, прийнятого Радою у вересні 2017 року, то союзники закликали Україну повністю виконати рекомендації і висновки Венеціанської комісії, Україна заявила про свою готовність зробити це.

«Успіх реформ в Україні, зокрема боротьба з корупцією та сприяння інклюзивності виборчого процесу, заснованого на демократичних цінностях, повазі прав людини, національних меншин та верховенства права буде мати вирішальне значення для створення основи для процвітаючої і мирної України, міцно закріпленої серед європейських демократій», – йдеться у документі.

Раніше в НАТО просили Україну врахувати зауваження Альянсу щодо закону «Про нацбезпеку», який не передбачає парламентського контролю за діяльністю Служби безпеки України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 17:30 :47