Новини » Регіони 12 липня, 2018, 13:59
На Волині незаконно продали приміщення пожежної частини

Прокуратура на Волині вимагає повернення громаді селища Благодатне приміщення площею майже 185 квадратних метрів, яке незаконно продали підприємцю за 176 тисяч гривень.

Про це IA ZIK повідомили у прес-службі прокуратури області.

Володимир-Волинська місцева прокуратура звернулася до суду з позовом в інтересах держави до Благодатної селищної ради та підприємця, аби визнати договір купівлі-продажу об’єкта нерухомого майна недійсним та повернути у комунальну власність приміщення колишньої пожежної частини.

За результатами опрацювання рішень Благодатної селищної ради прокурори виявили порушення вимог чинного законодавства при проведенні приватизації комунального майна.

З’ясувалося, що у червні 2017 року між селищною радою та підприємцем укладено договір оренди нежитлового приміщення площею 129,5 кв м, яке є частиною приміщення колишньої пожежної частини загальною площею 184,1 кв м.

У договорі прописано також умову про право викупу приміщення, яка суперечить чинному законодавству.

У вересні 2017 року Благодатна селищна рада затвердила оцінку вартості всього нежитлового приміщення, а не лише орендованої підприємцем частини, та надала згоду на його продаж. Між селищною радою та покупцем було укладено договір купівлі-продажу приміщення загальною площею 184, 1 м² та вартістю 176 тис. грн.

Продаючи об’єкт нерухомості в такий спосіб – за відсутності затверджених переліків об’єктів комунального майна, що підлягають приватизації шляхом викупу, без проведення аукціону чи конкурсу (що дало би можливість громаді поповнити бюджет на більшу суму), а також проігнорувавши факт, що на частину проданого приміщення укладено договір оренди із іншим суб’єктом господарювання, селищна рада порушила низку вимог законодавства та перевищила встановлені Законом України «Про місцеве самоврядування» повноваження.

Відтак прокурори наполягають на скасуванні рішення Благодатної селищної ради про дозвіл на продаж майна, визнанні недійсним договору його купівлі-продажу та поверненні приміщення громаді селища.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-21 04:18 :03