Новини » Регіони 12 липня, 2018, 11:44
На Тернопільщині демобілізовані бійці взялися на виділених ділянках вирощувати фрукти і ягоди

На Тернопільщині бійці, які повернулися з АТО, об’єдналися і на виділених земельних ділянках створили сільськогосподарський кооператив.

Як повідомили IA ZIK у прес-службі облдержадміністрації, Юрій Бульчак, який три роки тому повернувся із зони Антитерористичної операції й отримав ділянку, знайшов однодумців і створив із ними плодово-ягідний кооператив у рідному селі Охримівці Збаразького району.

На його підтримку держава виділила 145 тис. грн.

«Серед членів нашого кооперативу також є хлопці-атовці, які володіють земельними ділянками, тож ми маємо змогу працювати на 7 гектарах. Вже замовили саджанці полуниці, ревеню й малини. Завдяки таким програмам є можливість провадити власний бізнес на своїй землі, замість того, щоб здавати її в оренду», – розповів Юрій Бульчак.

В.о. директора департаменту АПК облдержадміністрації Володимир Стахів зазначив, що на початковому етапі створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів держава надає фінансову підтримку всім без винятку кооперативам.

«Водночас ми прийняли рішення першочергово підтримувати саме ті, у яких серед засновників або учасників є воїни АТО. Кожен окремий кооператив може придбати обладнання на загальну суму 3 млн грн. Держава відшкодовує 70% від вартості придбаного обладнання для зберігання й переробки сільськогосподарської продукції. У той же час цьогоріч з обласного бюджету на підтримку кооперативного руху передбачено ще 1 млн 200 тис. грн», – зазначив Володимир Стахів. 

Він додав, що регіональна комісія з питань надання фінансової підтримки сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам продовжує приймати документи від кооперативів для виділення коштів із державного бюджету.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-21 01:13 :42