четвер, 12 липня, 2018, 13:07 Суспільство
МОЗ спростило процедуру укладання декларації з лікарем
Фото: iStock
Фото: iStock

Міністерство внесло ряд змін у процедуру укладання декларації задля зручності пацієнтів.

За три місяці кампанії «Лікар для кожної сім’ї» декларації підписали 12 мільйонів українців. Для зручності підписання документа введено ряд змін, написала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у Facebook.

Так, тепер не потрібно нести з собою копії документів: для підпису декларації з лікарем досить буде наявності паспорта (або свідоцтва про народження для дитини) і документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (якщо немає такого документа з релігійних переконань і про це є відмітка в паспорті, він не потрібен).

«Працівники медзакладу більше не зобов’язані зберігати або робити копії документів. У них залишається тільки один екземпляр декларації, який ви підписали», – наголосила Супрун.

Вона також додала, що невідкладна допомога надаватиметься медиками навіть без декларації з лікарем.

«Вибрати лікаря і підписати декларацію повинен кожен. Так держава зможе гарантувати кожному надання повного пакета послуг первинної медичної допомоги. Однак якщо людина перебуває в невідкладному стані (зокрема дуже висока температура, підвищений тиск, загострення хронічних хвороб), їй не можуть відмовити в наданні безоплатної допомоги на первинному ринку на підставі того, що у неї немає декларації», – наголосила глава МОЗ.

Вона також додала, що термін дії декларацій, підписаних до старту кампанії з вибору лікарів, продовжений.

«Усім, хто підписав декларацію до 1.04.2018 – ваша декларація діє до кінця 2019 року. Є досить часу оформити відносини з вашим лікарем під час найближчого візиту. Декларації про вибір лікаря, підписані до набуття чинності змін, дійсні і не анулюються», – повідомила Супрун.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 02:50 :56