четвер, 12 липня, 2018, 11:08 Політика
«МН17»: Рада зробила крок до покарання військових злочинців на чолі з Путіним
Міжнародні експерти на місці катастрофи малайзійського «Боїнга» МН-17 на Донбасі. Фото: EPA/ALEXANDER ERMOCHENKO
Міжнародні експерти на місці катастрофи малайзійського «Боїнга» МН-17 на Донбасі. Фото: EPA/ALEXANDER ERMOCHENKO

Народні депутати підтримали проект закону про ратифікацію Угоди між Україною та Королівством Нідерландів про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов'язаних зі збиттям літака рейсу МН17 Малайзійських авіаліній 17 липня 2014 року.

За проект закону № 0194 під час сесійного засідання Верховної Ради, яке транслює телеканал ZIK, проголосував 241 обранець.

Голова ВРУ Андрій Парубій поінформував парламентарів, що до ВРУ звернулися уряд та Комітет у закордонних справах про невідкладність і необхідність прийняття проекту закону про ратифікацію Угоди між Україною та Королівством Нідерландів про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов'язаних зі збиттям літака рейсу МН17.

«Я переконаний, що парламент повинен підтримати позицію України, оскільки слідча група довела, що російськими військовими з російського «Буку» був збитий літак Малайзійських авіаліній», – наголосив голова ВРУ.

Заступник міністра юстиції України – Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина наголосив, що прийняття законопроекту забезпечить ефективне розслідування та притягнення до відповідальності винних у вчиненні жахливого злочину. Іван Ліщина також поінформував, що учора цю угоду було ратифіковано парламентарями у Нідерландах.

Народні депутати також включили у порядок денний проект закону № 8542 Проект Закону про виконання Угоди між Україною та Королівством Нідерландів про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов'язаних зі збиттям літака рейсу МН17 Малайзійських авіаліній 17 липня 2014 року.

Як зауважив Іван Ліщина, справа щодо МН17 має низку особливостей, які не врегульовані ані українським, ані голландським правом: «У Королівстві Нідерланди також прийнято відповідний закон, який змінює процедуру, дозволяючи виконання саме такого роду процесу, зокрема, повноцінну участь обвинуваченого в режимі відеоконференції на всьому процесі».

Під час голосування народні депутати 261 голосами за підтримали проект закону.

Нагадаємо, нідерландські законодавці 12 червня схвалили угоду, підписану між їхньою країною та Україною. Угода покликана полегшити можливе переслідування осіб, відповідальних за падіння малайзійського «Боїнга». 6 червня уряд Нідерландів заявив, що не бачить відповідальності влади України за катастрофу малайзійського «Боїнга» в 2014 році в небі над Донбасом.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 04:14 :17