Новини » Львів 12 липня, 2018, 17:25
Львівський органний зал запрошує на свято барокової музики
<nbsp;>

Наймолодший концертмейстер Чеської філармонії та найталановитіша українська гобоїстка гратимуть під керівництвом американського диригента на відкритті Leopolis Baroque Festival 7 серпня.

Про це повідомили у Львівському будинку органної і камерної музики.

За словами організаторів, це свято музики, яка не втрачає актуальності протягом сотень років. На відкриття фесту запросили світових зірок класичної музики – скрипаля Йозефа Шпачека (Чехія) та диригента Теодора Кухара (США). У програмі концерту – Бах-син, Бах-батько та Антоніо Вівальді.

<nbsp;>

Про зіркових виконавців розповіли організатори концерту, директор Львівського будинку органної і камерної музики Іван Остапович та його заступник Тарас Демко. Маестро Теодор Кухар – найзаписуваніший дириґент свого покоління. В його заліку – понад 100 компакт-дисків таких лейблів, як Naxos, Brilliant Classics, Ondine та Marco Polo. Унікальною є творча співпраця Кухара з Національним симфонічним оркестром України, художнім керівником і диригентом якого він був призначений 1994 року. Разом вони відіграли понад 300 концертів у Києві та під час гастролей на чотирьох континентах.

«Майже 10 років ми не виступали разом. І, нарешті, на початку минулого року збулася наша мрія – 44 концерти Національного симфонічного у США», – зазначив диригент.

Теодор Кухар керував головними оркестрами Австралії, Європи, Південної Америки та США. Він – єдиний з нині живих музикантів, який був номінований на премію Греммі в двох номінаціях – як диригент і як сольний інструменталіст. До початку дириґентської кар’єри Кухар виконував обов’язки першої скрипки оркестрів Клівленда та Гельсінської філармонії.

Скрипаль Йозеф Шпачек (Josef Špaček) – наймолодший концертмейстер Чеського філармонічного оркестру. Він походить з музичної родини: батько – віолончеліст, мати грає на гітарі, а дідусь співав у хорі. Кожен із чотирьох братів і сестер Йозефа грають на музичних інструментах.

<nbsp;>

«У три роки я знайшов скрипку у шафі батька. Мої перші дитячі спогади – вигук здивування, коли я торкнувся смичком струн», – згадує Шпачек.

Йозеф навчався у Празькій консерваторії (Чехія), Кертісовому інституті музики та Школі Джулліард (США). Серед його вчителів – Іцхак Перлман, Вацлав Худечек, Іда Кавафян, Хайме Ларедо, Шмуель Ашкеназі.

Ще до закінчення магістратури у Школі Джулліард Шпачек отримав запрошення стати концертмейстером Чеської філармонії, де потім працював як в оркестрі, так і солістом.

Виконавець грає на скрипці 1855 року роботи Жана-Батиста Війома. «Мені потрібно було лише три хвилини для того, щоб зрозуміти, що я повинен мати цей інструмент незалежно від його вартості. Я зарезервував його і почав шукати гроші», – розповідає Шпачек. «Тепер маю кредитів на десять років», – сміється скрипаль.

«Уляна Макєєва – одна з найвидатніших гобоїсток України», – каже Теодор Кухар, який вже співпрацював із виконавицею. Уляна виступала як солістка у найбільших містах України, на даний момент є концертмейстером групи гобоїв Національного одеського філармонійного оркестру.

<nbsp;>

Виконавиця народилася у Харкові. Навчалася у спеціалізованій музичній школі та Харківському державному університеті мистецтв ім. І.П. Котляревського. Уляна – лауреатка міжнародного конкурсу ім. Е. Коки (Молдова) та багатьох всеукраїнських конкурсів. Ще за часів навчання в школі почала свою професійну кар’єру як оркестровий музикант у харківському Молодіжному оркестрі «Слобожанський». Також працювала в Академічному симфонічному оркестрі «Філармонія» в Чернігові та Одеському національному театрі опери та балету.

На концерті 7 серпня Ukrainian Festival Orchestra разом із диригентом Теодором Кухаром зіграють Симфонію №2 Карла Філіппа Емануеля Баха. Другий син Йоганна Себастьяна вважається батьком сучасної інструментальної музики, з його сонат та симфоній вийшли Гайдн, Моцарт, Бетовен.

Слідом за Бахом-сином звучатиме Бах-батько: Концерт для скрипки, гобоя та оркестру до мінор разом з оркестром виконають Йозеф Шпачек та Уляна Макєєва. Цей твір вражає майстерним поєднанням сольних інструментів та оркестру.

Після антракту звучатимуть «Пори року» Вівальді. Безсмертний цикл темпераментного італійця виконають Йозеф Шпачек та оркестр.

Більше про подію за посиланням.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 08:56 :20