четвер, 12 липня, 2018, 12:11 Події
Кримський політв’язень Емір-Усеїн Куку: Голодуватиму, доки не звільнять 70 політв’язнів
Емір-Усеїн Куку. Фото: informator.news
Емір-Усеїн Куку. Фото: informator.news

Кримський політв’язень Емір-Усеїн Куку, який оголосив голодування 26 червня, заявив, що голодуватиме, доки з російських тюрем та виправних колоній не звільнять 70 політв’язнів. Таке звернення він адресував російській владі та передав його на судовому засіданні у Військовому гарнізонному суді Ростова-на-Дону 11 липня.

Про це повідомляє правозахисна організація «Кримська солідарність».

«Я, Емір-Усеїн Куку Кемалович, 26.06.1976 року народження, громадянин України, кримський татарин, мусульманин, оголошую голодування (відмову від прийому їжі) з 06:00 26.06.2018 року доти, доки не вирішиться питання зі звільненням політв’язнів у російських в’язницях, виправних колоніях у кількості 70 людей», – написав Куку у зверненні.

Адресатами звернення він назвав президента Росії Володимира Путіна, генерального прокурора Росії Юрія Чайку, генерального консула України в Ростові-на-Дону Віталія Москаленка.

Своїм вчинком Куку підтримав політв’язнів, які оголосили голодування раніше.

«Цим голодуванням я висловлюю солідарність з тими, хто оголосив голодування раніше: Олегом Сенцовим, Володимиром Балухом, Александром Шумковим, Александром Кольченко, Станіславом Клихом», – написав Куку.

Як зазначає політв’язень у зверненні, йдеться про 70 прізвищ в’язнів, які вказані у Резолюції Європарламенту від 04.06.2018. Також ці прізвища озвучила Уповноважена з прав людини Людмила Денісова та правозахисна організація Amnesty International.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-17 21:24 :09