четвер, 12 липня, 2018, 14:14 Політика
Карпунцов: Для України зустріч Порошенка з Трампом повинна бути результативною
ZIK
ZIK

Після зустрічі президентів Сполучених Штатів Америки Дональда та України Петра Порошенка повинні відбутися лише позитивні зрушення. Адже США ніколи не «здасть» Україну.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив народний депутат України Валерій Карпунцов.

«Природно, що Америка ніколи не здасть Україну. Навіть, якби хто не намагався засумніватися у перемовинах Трампа з Порошенком, не буде якихось резолюцій та блокувань. Також, якби не було надії на результат, то відповідні служби не рекомендували б проводити зустріч Путіна і Трампа», – сказав Карпунцов.

За його словами, саміт НАТО для України є визначальним. Адже президент США не стримується у своїх висловлюваннях.

«Навіть на переговорах Трампа з представниками Німеччини, він не стидався говорити «компліментами» і розповідати, хто і в якій залежності перебуває від Росії. Це правильно, адже він виголошує вголос те, про що багато хто говорить між собою лише на кухні», – розповів нардеп.

На його думку, Трамп чітко показав, де підміняються геоінтереси, які завжди закінчується матеріальними втратами. Тому для України такі платформи для переговорів є дуже важливими.

«Ми показуємо своє прагнення до колективної безпеки за умови відсутності підтримки у рамках Будапештського меморандуму. І саміт НАТО є якраз майданчиком, на якому ми можемо про це нагадувати. Також Україна може сама ініціювати інші колективні утворення, а саме безпекові», – вважає Карпунцов.

Він зазначив, що саміт може допомогти прокласти Україні шлях до вступу в НАТО. Але не варто під кальку переносити усі їхні стандарти в Україну.

«Україна є державою з великим потенціалом у сфері зброї. Також вона входить у десятку держав, які продають озброєння. Тому сліпо переходити на чужі стандарти не варто, адже це гроші і ринок. Про це треба говорити, щоб не було як з лісом-кругляком, бо інтереси України повинні бути у пріоритеті», – наголосив він.

Нагадаємо, Петро Порошенко та Дональд Трамп проведуть переговори у Брюсселі. Домовленість про таку зустріч підтвердив Порошенко, спілкуючись із журналістами перед входом до штаб-квартири НАТО, коментуючи очікувану підтримку України з боку США, в тому числі перед самітом США-Росія.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 04:14 :14