Новини » Регіони 12 липня, 2018, 14:46
Голова Волинської ОДА перевірив поставки обладнання для обласної лікарні

Волинський губернатор Олександр Савченко проінспектував поставки обладнання для обласної клінічної лікарі у рамках субпроекту Світового банку.

Про це IA ZIK повідомили у відділі інформаційної політики ОДА.

Інспекцію поставок субпроекту Світового банку розпочали з рентген-операційного блоку медзакладу. Бо саме тут все облаштовано найновішою апаратурою.

«Ремонтні роботи приміщення виконали за кошти лікарні. А от техніка, що вже там стоїть, закуплена за кошти субпроекту. Це сучасна установка для проведення інвазивних електрофізіологічних досліджень серця, виконання радіочастотних абляцій аритмогенних зон, імплантацій електрокардіостимуляторів та кардіовертерів усіх типів. Ці втручання проводитимуть на комфортних для пацієнта рентгенпроникних операційних столах. Також новий блок оснащений операційними німецькими світильниками. А операції проходитимуть під візуальним рентгенконтролем – цифровим мобільним пересувним приладом високої роздільної здатності з можливістю проведення кардіоангіографії виробництва «Сіменс». До слова, такий ще один освітлювач та два столи вже з місяць використовуємо у відділенні кардіохірургії», – розповів головний лікар Волинської обласної лікарні Іван Сидор.

Також продемонстрували зразки розхідних матеріалів. Адже ВОКЛ отримала оксигенатори, клапани різних розмірів, ресинхронізаційні штучні водії ритму серця (CRT-P), кардіовертери-дефібрилятори (ICD), електрокардіостимулятори однокамерні та двокамерні, зовнішні тимчасові кардіостимулятори та електроди для них. Все – від перевірених виробників. І вже вчора була проведена перша операція, під час якої пацієнту вживили два штучні клапани.

Щодо невеликого обладнання, то завдяки субпроекту до матеріально-технічної бази лікарні також додалися три 12-канальні електрокардіографи з автоматичною обробкою даних, по два комплекти для холтерівського моніторування тиску та електрокардіограми.

За словами завідувача відділення аритмології (ЕФДС) ВОКЛ Ігоря Біскуба, це реальна допомога і закладу, й кожному пацієнту. Та, хоч кількість придбаного обладнання і значна, вона не покриє усіх потреб краян, – визнав він.

Окрім того, очільник медзакладу Іван Сидор наголосив, що обласна клінічна лікарня є високоспеціалізованою та високотехнологічною установою. Її спеціалісти пройшли міжнародні стажування у ФРН, Австрії, Англії, Франції, Польщі та інших країнах, повністю опанували роботу з новими технологіями і, звичайно, щодо впровадження нових методів діагностики та лікування. Тож поєднання високого професійного рівня медиків із можливістю працювати на надсучасному обладнання дає медзакладу можливість в цілому якнайшвидше доєднатися до європейської системи охорони здоров’я.

Водночас лікарня стане багатовимірною з питань діагностики та лікування. І значний внесок у цей процес – спільного зі Світовим банком субпроекту МОЗ України «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області», завдяки якому лише в липні цього року для обласної лікарні закуплено медичного обладнання та розхідних матеріалів на суму 30,2 млн грн.

Розповідаючи про результати впровадження запланованих заходів, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк уточнив, що реалізація проекту дозволить значно збільшити доступність високоспеціалізованої кардіохірургічної допомоги жителям області. Разом із тим, скоротить середні терміни лікування хворих, зменшиться смертність та первинний вихід на інвалідність тощо.

До слова, наразі у Волинській обласній клінічній лікарні готують приміщення під рентгенангіографічну систему фірми «Філіпс» та чекають постачань кількох десятків одиниць іншого, дрібнішого обладнання.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-21 04:02 :32