четвер, 12 липня, 2018, 13:28 Політика
Експерт: Ймовірно, що новим призначенням Горбатюка зробили «весільним генералом»
ZIK
ZIK

Ймовірно, ліквідація ГПУ департаменту спеціальних розслідувань та створення однойменного управління пов‘язані із намаганням призначити «більш зручних» осіб на відповідні посади. Функції самого Сергія Горбатюка, який став керівником новоствореної інституції, можуть скоротити, зробивши його просто «весільним генералом».

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політичний експерт Віктор Прошкін.

Він наголосив: ліквідацію Департаменту спеціальних розслідувань, Генпрокуратура пояснила змінами до законодавства та появою у державі Державного бюро розслідувань. Саме тому потрібно було реформувати структури ГПУ.

«Та, як показує практика, в державних установах зміна штатної структури прив‘язана до кадрових рішень та звільнення «не дуже зручних» осіб, або ж створення нових посад для більш «вигідних» людей. Такий механізм притаманний багатьом державним структурам та підприємствам», – зазначив Прошкін.

Таку практику застосовують, здебільшого, коли законодавство забороняє звільнити конкретну особу.

«Можливо, Горбатюку дадуть якихось заступників або ж заберуть від нього якісь функції. Тобто, він буде, як «весільний генерал» – перебуватиме на посаді та не вирішуватимете коло питань, яким займався», – припустив експерт.

Та водночас ліквідували і Департамент розслідування особливо важливих справ у сфері економіки, який прив‘язували до Кононенка та Грановського. Експерт вважає, що підставою для цього могла стати інформація у ЗМІ про зустріч представників цієї установи із соратниками Януковича.

«Та, можливо, тут просто відбулись кадрові рішення, які потрібні, щоб зробити розслідування більш керованими. До сьогодні ми не побачили чітких їх результатів, а справи розвалюються у суді. На жаль, ці департаменти не показали ефективності, яку очікувало від них суспільство», – підкреслив Віктор Прошкін.

Як повідомлялось, Генеральний прокурор України Юрій Луценко своїм наказом ліквідував чотири самостійних структурних підрозділи Генпрокуратури, серед яких і департамент спеціальних розслідувань, і створив два управління, в тому числі однойменне. Сергій Горбатюк очолить новостворене управління спецрозслідувань.

Сам ж Горбатюк заявив, що розпуск його департаменту – помста Луценка за скарги на «його незаконні дії», та заяви про злочин «у тому випадку, якщо Луценко, або його заступники втручалися в розслідування».


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 03:10 :37