Новини » Суспільство 12 липня, 2018, 18:00
Дипломат назвав кількість держав, які готові підтримати вступ України до НАТО
ZIK
ZIK

Серед 29-ти країн-членів НАТО є щонайбільше 5-6 країн, які прямо підтримують вступ України. Утім більшість все ж ставляться до цього негативно, адже чітко розуміють, що прийняття України в НАТО – це квиток на війну з Росією. Але ні Європа, ні США не хочуть воювати, а тому чітко звучать слова про потребу діалогу.

На цьому наголосив дипломат, керівник Міжнародного центру перспективних досліджень Василь Філіпчук у програмі «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

За словами гостя, жодна країна, яка вступала в ЄС чи НАТО, не робила зобов’язуючі формулювання у своїх конституціях. «Адже це те питання, яке врегульовується іншими документами, насамперед, засадами зовнішньої політики.

Натомість така спроба закріпити в Конституції політичний курс дуже нагадує конституцію СРСР, де прописали будівництво комунізму, але це все одно не допомогло», – порівняв Василь Філіпчук.

На думку дипломата, такі кроки свідчать про відсутність впевненості та спробу знайти «бодай якусь соломинку, за яку можна зачепитися».

«Якщо уявити, що, скажімо, завтра буде інша воля нового політичного керівництва, і воно так само поставить на голосування зміну цієї статті, то ми тільки ще раз себе дискредитуємо перед всім світом.

Тому рішення України вступати кудись чи не вступати є предметом внутрішнього діалогу в країні. І не потрібно позицію однієї частини політикуму насаджувати на іншу шляхом фіксації у Конституції, адже це нічим не допоможе вирішити питання», – підкреслив експерт.

Він пояснив, що вступ в НАТО чи ЄС будь-якої країни складається з трьох складових. Передусім, це готовність організації прийняти країну. Друга складова – політична готовність країни вступити в міжнародну структуру. Третя – технічна готовність.

«По третій частині все зрозуміло, оскільки жодних заперечень до України щодо відповідності приведення наших стандартів до вимог НАТО немає. Це стосується як технічних, так і політичних стандартів, зокрема закону про нацбезпеку, контролю СБУ та інших правоохоронних органів.

Натомість друга складова – політична воля всередині країни, вже є більш проблемною. І якщо на підтримку вступу до ЄС ми бачимо стабільну більшість, то щодо НАТО – проблема значно складніша. Зокрема виникає питання, чи 40% підтримки населення – це більшість чи ні, і що робити з рештою суспільства, яке може не погоджуватися?» – зауважив Василь Філіпчук.

Дипломат підсумовує: варто розуміти, що у випадку України вступ до НАТО не може бути самоціллю, і держава повинна чітко розуміти мету вступу, що це їй принесе і чи допоможе вирішити проблеми. І якщо це призведе до того, що почнеться загострення російської агресії, то це добре, чи погано?

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 01:52 :04