Новини » Регіони 11 липня, 2018, 10:33
Волинська лікарня отримала безкоштовні для пацієнтів штучні клапани серця

Завдяки проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» на Волині лікарі безкоштовно зможуть встановити штучні клапани серця. Операції на серці здійснюватимуть у Волинській обласній клінічній лікарні.

Про це IA ZIK повідомила журналістка Мая Голуб.

Наразі така можливість з’явилася для ста людей, адже саме таку кулькість штучних клапанів серця вартістю 69,225 тисячі євро розвантажили у Волинській обласній клінічній лікарні. Одночасно лікарня отримала 250 оксигенаторів для дорослих для операцій середньої складності.

Штучні клапани серця та оксигенатори закупили в рамках реалізації субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області».

Невдовзі фірма «Медітрейд» (MEDITRADE spol. s r.o.) поставить ще 50 штучних клапанів серця вартістю 34,6 тисячі євро.

Оксигенатори та штучні клапани серця використовуватимуть для пацієнтів на безоплатній основі.

Завідувач кардіологічного відділення Волинської обласної клінічної лікарні Володимир Пецентій розповів, що у минулому році провели 58 операцій зі встановленням штучних клапанів серця для дорослих.

За його словами, орієнтовно 250 дорослих пацієнтів у рік потребують заміни клапанів серця. Раніше у лікарні отримували штучні клапани серця від Міністерства охорони здоров’я до поставок в рамках реалізації проекту Світового банку.

Цього тижня у Волинській обласній лікарні планують здійснити першу операцію зі встановлення штучного клапана серця, закупленого по проекту.

Консультант з управління субпроектом Світового банку у Волинській області Марія Адамчук зазначила, що на Волині немовлятам та дітям операцій на серці не роблять. Проте є винятки, коли приїжджають робити операції запрошені лікарі з Києва.

За словами головного лікаря Волинської обласної клінічної лікарні Івана Сидора, така допомога – це суттєве зниження вартості операції для пацієнтів завдяки оптовій закупівлі витратників.

Іван Сидор зауважив, що вартість одного штучного клапана серця становить орієнтовно 35 тисяч гривень.

Головний лікар додав, що на сайті Волинської обласної лікарні є інформація про постачання обладнання. Кожен може подивитись, що було поставлено у медзаклад.

Нагадаємо, що у квітні 2018 року Громадська організація «Київський економічний інститут» (Київська школа економіки) та управління охорони здоров’я Волинської ОДА підписали меморандум про співпрацю заради реалізації успішної реалізації проекту Світового банку в області.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 15:37 :25