середа, 11 липня, 2018, 20:10
У центрі Львова, всупереч волі громади, зведуть ще один готель
1

У центральній частині міста, попри декларації щодо будівництва багаторівневого паркінгу, підприємство, близьке до нардепа від Самопомочі, планує звести готель і торговий центр.

Про це йдеться в спецрозслідуванні телеканалу ZIK.

Вулиця Миколи Вороного у Львові пролягає прямо до центральних проспекту Свободи та площі Міцкевича. На ній розташовані столітні будинки, зведені за часів Австрії, де є як житлові квартири, так і офісні приміщення. Також тут є чи не єдина безкоштовна автостоянка у центральній частині Львова.

 «Припаркувати авто навіть на платних паркінгах в центрі міста – неможливо. І ті люди, які продумують логістику в нашому місті, взагалі не орієнтуються в ситуації на дорогах. Тому водії часто знаходять місця поблизу центру, в бічних вуличках», – розповів львів’янин Андрій

Утім місцева влада не зважає на думку жителів Вороного, які вносили свої пропозиції щодо розвитку інфраструктури вулиці. Зокрема вони пропонували на першому рівні створити паркінг, а на другому – дитячи майданчик. Чому такий проект не втілюють у міськраді – добре розуміють активісти.

«Головний архітектор міста Львова Юліан Чаплінський запевнив усіх членів виконкому, що вже розробляється детальний план для проектування багаторівневого паркінгу за адресою Вороного, 4. Але у кінцевому результаті, коли мешканці прийшли на громадські слухання, вони побачили, що замість багаторівневого паркінгу запроектований шестиповерховий готель, а прибудинкова територія і внутрішні двори по Ференца Ліста використовуються як торговий центр», – підкреслив активіст ГО «Розвиток громади» Володимир Беньо.

Такі наміри декларує товариство з обмеженою відповідальністю «Ательєр», що звернулося до міської ради за дозволом на розробку проекту землеустрою території. Його фірма вже отримувала у 2009-му, але тоді на місці спортивного майданчика мав з’явитися багаторівневий паркінг.

Під цей проект місто й надало в десятирічну оренду земельну ділянку.  До того ж, прилегла будівля є власністю ТОВ «Ательєр», утім за дев'ять років жодних дій не було.

«Виконком узгодив, що він не є проти того, щоби там був дворівневий паркінг із готелем. Те, що вказано в детальному плані, носить умовний характер, оскільки реальне проектування може розпочатися після вихідних, даних на проектування», – прокоментував головний архітектор Львова Юліан Чаплінський.

Тож як достеменно мав би виглядати проект – говорити надто рано. Попри це, мешканці Вороного вже категоричні щодо можливого будівництва, оскільки воно може суттєво нашкодити старим житловим будинкам.

«Це будівництво в центрі історичного ареалу міста поруч із старими будинками, які можуть почати руйнуватися», – застеріг голова фракції «Українська галицька партія» у ЛМР Тарас Чолій.

Голова фракції УКРОП у міськраді Львова Ігор Телішевський переконує: він з однодумцями – за це питання не голосуватиме, бо думки громади чиновники не дослухались.

Цікаво, що реалізація нового проекту стартувала, щойно у ТОВ «Ательєр» змінились засновники. Тож видається, наче фірму для цього й створили. До прикладу, серед її попередніх власників була сім’я Романюків, що володіє також компанією «Готель Бутік». Саме це товариство з обмеженою відповідальністю отримало в оренду так звану «Дачу Добрика» в місті Яворові. У 2007-му футбольний клуб «Карпати» планував там звести медико-реабілітаційну базу. Але в тендері тоді перемогла щойно створена і нікому не відома фірма.

Тоді як бенефіціари «Ательєра» – Назар Купибіда, генеральний директор концерну «Галнафтогаз» та Арсен Шлапак, власник мережі кав’ярень «Креденс Кафе». Однак, вірогідно, жоден із них не є самостійним у цій грі, а лише поставлені, щоб завершити розпочате.

А це власне будівля на Вороного, 4. Іншими словами, на думку журналіста ZIKу – перший, ймовірно, це покупець, за яким стоїть Віталій Антонов, відомий як власник мережі АЗС «ОККО». Другий – представник продавця – депутата Верховної Ради від «Самопомочі» Лева Підлісецького або ж самого Андрія Садового.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Top
2018-11-17 21:59 :09