Новини » Політика 11 липня, 2018, 20:25
«Усі все знають»: нардеп назвав ймовірного наступника Охендовського
ZIK
ZIK

Нині незрозумілою є ситуація, кого із 14-ти кандидатів на 13 вакантних посад у ЦВК можуть «викинути». Це може бути кандидат від «Народного фронту», «Батьківщини», «Самопомочі» або ж «Радикальної партії», а не від БПП, оскільки тоді очільник держави не зможе контролювати ЦВК.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція «Батьківщина») Вадим Івченко.

Гість програми, коментуючи ймовірність оновлення ЦВК перед літніми канікулами народних обранців, зауважив, що нині відбуваються перемовини навколо того, щоб збільшити склад ЦВК на одну особу – до 16 осіб.

«16-ть – це парна кількість, і щоб дати голові ЦВК право бути з дорадчим голосом, мається на увазі, що його голос рахуватиметься як два. Але питання не в цьому, а в тому, що Президент Порошенко хоче контролювати ЦВК, хоче контролювати формування Комісії, підрахунок голосів і затвердження протоколів», – заявив Вадим Івченко та наголосив, що подані кандидатури свідчать про те, що у Президента є понад 51% складу Центрвиборчкому, тобто 9 осіб.

Нині, продовжив нардеп, незрозумілою є ситуація, кого із 14-ти кандидатів на 13 вакантних посад можуть «викинути». На думку Вадима Івченка, це може бути кандидат від «Народного фронту», «Батьківщини», «Самопомочі» або ж «Радикальної партії», а не від БПП, оскільки тоді очільник держави не зможе контролювати ЦВК.

Саме тому запропонували, наголосив гість програми, щоб голосування відбувалося за 13 кандидатів на 13 вакантних посад, але з умовою виконання Резолюції ПАРЄ (згідно з якою, нагадаємо, в українській ЦВК мають бути представлені всі фракції, які є у ВРУ).

«Уже навіть визначена голова ЦВК – це пані Басалаєва, яка йде від «Відродження»… Усі все знають. Боротьба йде за те, що Порошенко хоче контролювати. Якщо він буде контролювати, він чітко прийме рішення йти у президенти. Сьогодні він ще рішення не прийняв», – заявив Вадим Івченко.

Нагадаємо, 1 червня 2014-го завершився термін повноважень 12-ти з 15 членів ЦВК, а 3 лютого 2017 року – 13-го члена Центрвиборчкому. 5 лютого 2018-го Президент України вніс до ВРУ подання на кандидатів до нового складу ЦВК.

Це 14 осіб: Алла Басалаєва («Відродження»), Наталія Бернацька («Народний фронт»); Михайло Вербенський (БПП), Андрій Євстігнєєв («Батьківщина»), Ірина Єфремова («Народний фронт»), Ольга Желтова (БПП), Олег Конопольський (БПП), Світлана Кустова (БПП), Ольга Лотюк (БПП), Віталій Плукар (БПП), Євген Радченко («Самопоміч»), Тетяна Сліпачук («Воля народу»), Леонтій Шипілов («Народний фронт»), Тетяна Юзькова («Радикальна партія Ляшка»).

Голова ВРУ Андрій Парубій заявив, що депутати пропонують збільшити кількість членів ЦВК, щоб усі запропоновані Президентом 14 кандидатів отримали посади.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 04:52 :50