середа, 11 липня, 2018, 19:06 Економіка
У Білорусі націоналізували український авіаремонтний завод

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Оршанський авіаремонтний завод, 60% акцій якого належить українському підприємству «Мотор Січ», відтепер білоруське державне підприємство.

Про це 11 липня повідомляє прес-служба президента Білорусі.

«Власників вже тут немає. Власники – ви (державні організації, – ред.). Всі власники, які тут були, вони відмовилися самі від цього заводу. Тому дійте. Відсьогодні це державне підприємство», – заявив Лукашенко.

У білоруському відомстві стверджують, що у них уже підготовлений процес повернення заводу в держвласність.

«Тут працюють мої люди ... Яка різниця, кому належать ці акції», – сказав Лукашенко.

Головний акціонер підприємства – українська компанія «Мотор Січ» (їй належить близько 60% акцій заводу) і білоруське ЗАТ «Системи інвестицій та інновацій» (майже 40%).

У розпорядження інвесторів завод потрапив у 2012 році.

Білоруська й українська компанії планували протягом 2012-2016 років інвестувати в реконструкцію, модернізацію виробничих потужностей ОАРЗ близько 12 млн доларів, створити понад 300 робочих місць, але не все вдалося реалізувати.

Білоруське видання TUT.by пише, що завод сильно підкосив «конфлікт (Росії) з Україною, в результаті чого виявилися повністю заблоковані російські поставки».

Повідомляють, що Лукашенко не був задоволений роботою підприємства і почалися розмови про його націоналізацію.

Також в травні 2018 року прокуратура Білорусі порушила справу проти посадових осіб «Мотор Січі» за підозрою в «перевищенні службових повноважень, які спричинили тяжкі наслідки».

Під час перевірки Оршанського заводу вилучили документи, що стосуються діяльності українського інвестора на території Білорусі.

Прізвищ українських посадовців не називали.

23 квітня СБУ проводила обшуки на публічному акціонерному товаристві «Мотор Січ» у Запоріжжі. Тоді обшуки проводилися у зв'язку з підозрою у підготовці до диверсії.

«Мотор Січ» – підприємство у Запоріжжі, яке розробляє, виробляє, ремонтує та обслуговує авіаційні газотурбінні двигуни для літаків та вертольотів, а також промислові газотурбінні установки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-17 01:01 :52