Новини » Політика 11 липня, 2018, 18:50
Томіленко: Кулуарами Ради ходять навіть водії деяких нардепів, а питання виникають лише до преси
ZIK
ZIK

Охороні ВРУ чи окремим службам слід вести моніторинг, за якими посвідченнями люди заходять до Ради, оскільки кулуарами ходять помічники нардепів, їхні водії, а питання виникають лише до журналістів.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Гість програми, коментуючи ініціативу щодо обмеження доступу журналістів до кулуарів ВРУ, зауважив, що вона належить тим депутатам, які ініціюють кроки, що є недружніми до преси. Сергій Томіленко нагадав про законопроект № 6688 щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері, який дозволяє блокувати сайти без рішення суду. Окрім того, наголосив гість програми, журналістам «ліплять ярлики» та не демонструють поваги до прав журналіста.

Сегй Томіленко наголосив, що він – за відкритість у вирішенні проблеми, та зауважив, що прес-служба ВРУ могла б оприлюднити перелік акредитованих журналістів і список медіа.

«А чому ми концентруємося лише на журналістах? У кулуарах хіба одні журналісти ходять? У кулуарах ходять помічники народних депутатів, водії народних депутатів, купа обслуговуючого сервісного апарату вервечкою ходить за окремими статусними депутатами… Давайте, щоб було чесно, вести якийсь моніторинг, коли сесійний день, щоб охорона чи якісь служби фіксували, за якими посвідченнями ходять туди люди. І ми тоді вирахуємо, що за журналістськими посвідченнями зайшли 400-та, а за посвідченнями помічників і незрозуміло кого зайшла тисяча. Можливо, це та тисяча, яка заважає справжнім журналістам», – зазначив Сергій Томіленко.

Нагадаємо, Комітет із питань регламенту та організації роботи Верховної Ради пропонує створити у парламенті прес-центр для журналістів, водночас обмеживши їм доступ до кулуарів на першому й другому поверхах. Ініціатива виникла через інцидент у стінах ВРУ із неналежною поведінкою двох осіб: фігурантки скандалу Валерія Єгорова, яка у ВРУ показувала середній палець фотографу, і її подруга Юлія Махмуді, котра відома своїми нецензурними висловлюваннями, мали посвідчення парламентських журналісток. Нині їх позбавили акредитації у ВРУ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 04:12 :41