середа, 11 липня, 2018, 16:54 Світ
Саміт НАТО: Трамп заявив, що Німеччина повністю контролюється Росією. Оновлено
Президент США Дональд Трамп. Фото: EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ
Президент США Дональд Трамп. Фото: EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ

У день відкриття саміту НАТО у Брюсселі, Дональд Трамп звинувативши Берлін у тому, що він перебуває «у полоні росіян» через свою залежність від енергопостачання.

Під час свого першого саміту НАТО, Трамп назвав відносини між Німеччиною та Росією «невідповідними», – інформує видання Guardian.

Офіційні представники НАТО нетерпляче чекали першого засідання – як індикатор того, як поводитиме себе Трамп протягом наступних двох днів. Відповідь на це питання вони отримали дуже швидко.

Цей саміт обіцяє бути найбільш суперечливим у 69-річній історії НАТО. Як правило, саміти НАТО є наперед визначеними та впорядкованими. З перших слів Трампа стало зрозуміло, що цього годі й чекати.

Облишивши політику, він поскаржився на те, що німецькі політики працюють на російські енергетичні компанії і назвав це також недоречним. Німеччина повністю підконтрольна Росії, сказав Трамп.

Вигляд зніченого Столтенберга аж ніяк не став на заваді словам президента США. «Я вважаю, що це дуже прикро, що Німеччина укладає велику угоду з Росією про нафту й газ, – вів далі Трамп. –Ми повинні захищатись від Росії, а Німеччина йде та платить їй мільярди доларів на рік».

«Ми захищаємо Німеччину, ми захищаємо Францію, ми захищаємо всі ці країни, а потім ці країни йдуть та вступають у прямі відносини з Росією, якій вони платять мільярди доларів. Я думаю, що це неприйнятно».

Він додав: «Цього ніколи не мало статися. Німеччина повністю контролюється Росією, оскільки вона отримує 60-70% своєї енергії з Росії та нового газопроводу».

«Ви скажіть мені, чи це правильно, бо я вважаю, що ні. Окрім того, Німеччина платить трохи більше як 1% ВВП на оборону, тоді як Сполучені Штати витрачають 4,2% набагато більшого ВВП. Тому я думаю, що це також неприйнятно».

Столтенберг, здається, був здивований різкими зауваженнями Трампа. Він намагався відреагувати на його слова аргументом: «Навіть під час Холодної війни союзники НАТО мали торгівельні зв’язки з Росією».

Опісля, відповідаючи на запитання про Трампа, він дипломатично сказав, що мова американського президента була «прямою» та «відвертою».

Канцлер Німеччини Ангела Меркель матиме змогу висловитися, коли вона та Трамп зустрінуться «сам на сам» пізніше у середу.

Але Ангела Меркель не забарилася відреагувати на незвичну тираду Дональда Трампа.

Уникаючи різких висловлювань, канцлер Німеччини дала зрозуміти, що не потрібно її вчити, як слід себе вести з авторитарними режимами, нагадавши, що вона була вихована у Східній Німеччині, коли та була під впливом Радянського Союзу, – інформує видання Guardian.

Прибувши до штаб-квартири НАТО декілька годин після того, як Трамп різко розкритикував Німеччину, Меркель сказала: «Я на собі відчула, як це є, коли частина Німеччини контролюється Радянським Союзом. Я дуже щаслива, що сьогодні ми об’єднані у незалежну Федеративну Республіку Німеччина. Через це ми з впевненістю можемо заявити, що ми самостійно творимо свою політику та приймаємо рішення. Це дуже добре, особливо для людей у ​​Східній Німеччині».

Також вона відреагувала на критику Трампа щодо того, що внесок Німеччини в оборону Європи є занадто мізерним. «Німеччина багато робить для НАТО», – сказала вона.

Раніше президент США звинуватив Берлін у тому, що він перебуває під контролем Росії через свою залежність від постачання енергії.

Під час своєї першої зустрічі на саміті, з Генеральним секретарем НАТО Єнсем Столтенбергом, Трамп назвав відносини між Німеччиною та Росією «невідповідними».

 

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 22:51 :44