середа, 11 липня, 2018, 16:05 Суспільство
Представник «Укрнафти»: Одне із газових родовищ незаконно перепало члену Вищої ради правосуддя
ZIK
ZIK

Компанія «Аркона Газ-Енергія», власником якої, ймовірно, є Олексій Маловацький, отримала спеціальний дозвіл на використання Свистунівсько-Червонолуцьким газовим родовищем. Дістався він фірмі без конкурсу чи публічного аукціону.

Про це в програмі «Громадська прокуратура» на телеканалі ZIK розповів адвокат, представник ПАТ «Укрнафта» Євген Кисельов.

«Порядок отримання дозволів на користування корисними копалинами регулюється законом про нафту та газ, Кодексом про надра. На підзаконному рівні це питання підпорядковується постанові Кабміну №615 про порядок видачі спецдозволів на користування надр. По суті, це є головним документом, який передбачає два механізми – позаконкурсний і публічний аукціон», – зазначає експерт.

Євген Кисельов розповів про компанію «Аркона Газ-Енергія». Він запевняє, що про компанію не було відомо аж до 2016 року.

«Вперше «Укрнафта» довідалася про «Аркона Газ-Енергія» в травні 2017 року. Ми заглянули на сайт Держгеонадра. Там побачили, що на полтавське, Свистунівсько-Червонолуцьке родовище, яке ми вивчали і розробляли ще з 2004 року, отримала дозвіл ця маловідома компанія. Ми вкладали у це газоносне родовище мільйонні кошти, вивчали його, проводили геологічні дослідження, затвердили запаси корисних копалин і захистили їх ДКЗ», – наголошує Євген Кисельов.

Експерт підкреслив: звертаючи увагу на дані державного балансу корисних копалин, у 2016 році це родовище містило видобувних запасів природного газу об’ємом мільярд шістсот мільйонів кубічних метрів, а газового конденсату – більш, ніж 96 тисяч.

«Відповідно до дозволу «Аркона Газ-Енергія», вони зменшили запаси корисних копалин. За їхніми даними, природного газу на цьому родовищі є 320 мільйонів кубічних метрів і 17 тисяч газового конденсату», – коментує адвокат.

Він пояснює: компанія «Аркона Газ-Енергія» почала працювати у той час, коли ПАТ «Укрнафта» мала переважне право на отримання дозволу на це родовище на позаконкурсній основі.

«Однак, навіть якщо Держгеонадра не вбачав підстав для пролонгації нашого дозволу, то відповідно до законодавства, мала б відбутися конкурентна процедура. Відповідно, участь у конкурсі брали усі зацікавлені особи, а держава отримала відповідні кошти. Виходить так, що через маніпуляцію даними про корисні копалини, «Аркона Газ-Енергія» заплатила лише три мільйони вісімсот тисяч гривень. За нашими оцінками, ПАТ «Укрнафта» була готова сплатити від 45 до 110 мільйонів гривень», – говорить експерт.

Цьогоріч з’ясувалося, що за компанією «Аркона Газ-Енергія» стоїть член Вищої ради правосуддя – Олексій Маловацький, каже експерт.

«Журналісти знайшли докази проти нього. З’ясувалося, що він залучив близьких родичів, колишніх партнерів, а в оборудках брала участь навіть дружина – приватний нотаріус. До слова, при видачі спецдозволу «Аркона Газ-Енергія», в статутний капітал цієї компанії входив балійський офшор, який представляють Ліля Кобзар, Олексій Бондар», – розповідає адвокат.

 Довідавшись про те, що дозвіл отримала «Аркона Газ-Енергія», ПАТ «Укрнафта» звернулася до окружного адміністративного суду Києва.  

«Ми вимагали визнати наказ Держгеонадра недійсним і скасувати спецдозвіл, який надали фірмі. Адміністративний суд не вбачав підстав для розгляду справи і не задовольнив наш позов. Вони вважали, що ПАТ «Укрнафта» порушила строк звернення до суду. Проте, насправді, це нісенітниця, яку намагаємося оскаржити у суді», – зазначив правник.

Також, завдяки журналістам, вдалося з’ясувати, що колегія суддів Київського апеляційного суду, яка розглядала апеляцію ПАТ, зазнала тиску. Скоріш за все, діяв Олексій Маловацький. Очевидно, він зловживав службовим становищем, переконаний експерт.

«Ми хотіли продовжити розгляд цієї справи, а тому подали відвід цьому складу суддів. Ймовірно, побоюючись за своє посадове становище, професійну кар’єру, вони відмовили у цьому і продовжили розгляд справи», – додає Євген Кисельов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-12 22:41 :16