середа, 11 липня, 2018, 14:45 Світ
Підготовку до членства Македонії у НАТО розпочнуть, не чекаючи референдуму про зміну назви
Фото: EPA/GEORGI LICOVSKI
Фото: EPA/GEORGI LICOVSKI

У НАТО заявили, що почнуть підготовку до членства Македонії в Альянсі, не чекаючи референдум щодо зміни назви, який восени вирішив провести уряд у Скоп’є.

Про це на полях саміту в Брюсселі журналістам заявив один із посадовців НАТО, повідомляє «Європейська правда».

За його словами, референдум не відіграватиме вирішального значення на шляху Македонії до НАТО.

«Якщо уряд в Скоп’є відчуває, що їм потрібен референдум, це чудово. Але значно важливішими є зміни до Конституції країни», – повідомив співрозмовник. «НАТО зможе завершити переговори (про членство – Ред.) після того, як Конституцію буде змінено», – додав він.

У середу на саміті в Брюсселі очікується, що лідери Альянсу дадуть зелене світло початку переговорів щодо членства з Македонією. Це стало можливим після досягнення угоди між Афінами та Скоп’є щодо зміни назви країни. Згідно з домовленостями, Македонія повинна змінити у Конституції назву держави на «Північну Республіку Македонія».

За словами співрозмовника, сьогоднішнє рішення лідерів є важливим, адже воно означатиме, що держави-члени потенційно не чинитимуть перешкод під час ратифікації протоколу про членство Македонії.

«Коли угода про зміну назви буде імплементована, Афіни теж будуть готові схвали рішення про членство», – сказав він.

У НАТО прогнозують, що увесь процес вступу Македонії до НАТО – від початку переговорів до ратифікації усіма країна-членами фінального рішення – займе близько 18 місяців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 18:23 :23