Новини » Суспільство 11 липня, 2018, 12:15
Найталановитіші молоді вчені отримають премії і стипендії Верховної Ради

Народні депутати підтримали проект постанови про призначення у 2018 році іменних стипендій Верховної Ради України для найталановитіших молодих учених.

За проект постанови № 8418 під час сесійного засідання Верховної Ради України, яке транслює телеканал ZIK, проголосували 232 обранці.

Проектом постанови визначаються кандидатури на призначення у 2018 році 30 іменних стипендій Верховної Ради для найталановитіших молодих учених. Також надається відповідне доручення Апарату Верховної Ради України щодо виплати іменних стипендій Верховної Ради України для найталановитіших молодих учених починаючи з 1 січня 2018 року. Розмір стипендій – 2 тисячі гривень щомісячно. На реалізацію заходів проекту постанови потрібно 720 тисяч гривень, які передбачені Державним бюджетом України на 2018 рік.

Проект постанови обранці розглянули за повною процедурою. Під час обговорення народні депутати наголошували на необхідності підтримувати молодих вчених, щоб вони не виїжджали з країни. Водночас, обранцям довелося кілька разів повертатися до голосування, оскільки для ухвалення рішення бракувало кілька голосів.

Обранці також підтримали проект постанови про присудження премії Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим у галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок за 2017 рік № 8419. За проект постанови проголосували 229 обранців.

Документом визначаються кандидатури на присудження 20 премій у розмірі 20 тисяч гривень кожна. На реалізацію заходів потрібно 400 тисяч гривень, йдеться у пояснювальній записці до проекту постанови.

Нагадаємо, у квітні народні депутати не змогли внести зміни до постанови «Про встановлення іменних стипендій Верховної Ради України студентам вищих навчальних закладів» щодо збільшення розміру іменних стипендій ВРУ.

Проектом постанови пропонувалося встановити для студентів вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» або «бакалавр», стипендію у розмірі 2130 грн на місяць, а для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації, наукових установ, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр», «спеціаліст» або «магістр», – 2720 грн на місяць.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 22:09 :21