середа, 11 липня, 2018, 18:35 Політика
Нардеп розповіла, звідки взялася ідея «журналістського гетто» в Раді
ZIK
ZIK

Є неіснуючі сайти, які акредитують по 35 людей у ВРУ. Ці люди у Раді не займаються журналістською діяльністю.Тим, що вони дійсно там роблять, мала би зацікавитися СБУ.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час включення заявила народний депутат України, заступник голови Комітету з питань свободи слова Ольга Червакова.

Депутат зауважила, що ініціатива щодо обмеження журналістів до кулуарів ВРУ належить Регламентному комітету і виникла після інциденту, коли дві особи, акредитовані як журналісти, показували у ВРУ непристойні жести.

Щодо прес-центру на третьому поверсі ВРУ, як зауважила Ольга Червакова, це не нова ідея, і за начебто поліпшенням умов криється небезпека, що доступ для преси до другого поверху буде закрито. Депутат наголосила, що жоден парламентський журналіст не звертався до Комітету щодо покращення умов роботи. Ольга Червакова поділила здогадкою, що насправді журналістів наступним кроком хочуть «загнати за поребрик», щоб вони не заважали депутатам.

Ольга Червакова поінформувала, що Комітет із питань свободи слова звернувся до голови ВРУ та закликав не підписувати жодних рішень, які мали би на меті обмеження роботи парламентських журналістів.

Депутат поінформувала, що Комітет пропонує змінити положення про акредитацію парламентських журналістів, і це не потребує голосування у ВРУ, адже відповідні зміни може внести Апарат ВРУ, а підписати голова ВРУ. Так, акредитації можуть видавати на одну сесію; окрім того, буде створено громадську раду із парламентських кореспондентів, які мають великий стаж роботи, для того, щоб вони розробили критерії, за якими вони рекомендуватимуть прес-службі вирішувати такі конфліктні ситуації.

«Бо у нас є неіснуючі сайти, які по 35 людей акредитують у ВРУ. Що це за люди, куди вони пишуть, чи здійснюють вони якусь діяльність журналістську? Очевидно ні, а от яку діяльність вони дійсно здійснюють у ВРУ, цим має, на мою думку, зацікавитися СБУ», – вважає Ольга Червакова.

Нагадаємо, Комітет із питань регламенту та організації роботи Верховної Ради пропонує створити у парламенті прес-центр для журналістів, водночас обмеживши їм доступ до кулуарів на першому й другому поверхах. Ініціатива виникла через інцидент у стінах ВРУ із неналежною поведінкою двох осіб: фігурантки скандалу Валерія Єгорова, яка у ВРУ показувала середній палець фотографу, і її подруга Юлія Махмуді, котра відома своїми нецензурними висловлюваннями, мали посвідчення парламентських журналісток. Нині їх позбавили акредитації у ВРУ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-14 08:26 :40