На Рівненщині вперше в Україні впроваджується програма лікування розладу мови

У Рівненському обласному госпіталі, що в селищі міського типу Клевань Рівненського району, розпочали впроваджувати першу в Україні інтенсивну програму терапії мови.

Про це власкору IA ZIK повідомили у прес-службі Рівненської ОДА.

Це авторський волонтерський проект афазіолога Оксани Ляльки «Заговори знову!».

Проект, як стверджує прес-служба ОДА, є унікальним для України, оскільки більше ніде немає цілісної програми реабілітації бійців з важкими черепно-мозковими травмами, які супроводжуються розладом мови.

«Учасниками програми стали афазіологи та логопеди, які дізнаються про сучасне розуміння обробки мови та методи її терапії. Набуті знання використовуватимуть у роботі з десятьма ветеранами АТО, які лікуються стаціонарно в центрі реабілітації наслідків нейротравм при обласному госпіталі. Усі вони мають порушення мови внаслідок отриманих черепно-мозкових травм або перенесених інсультів», – каже керівник Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни Андрій Бурачик.

Заняття проходитимуть упродовж місяця по 4-5 годин на день. Робота з пацієнтами проводиться у вигляді індивідуальних і групових занять. Перший тиждень програми «Заговори знову!» пройшов насичено і результативно.

Loading...