середа, 11 липня, 2018, 16:14 Суспільство
Гладких: Після «євробляхарів» на мітинг вийдуть нелегальні копачі бурштину
ZIK
ZIK

Спочатку люди на митниці робили «щілинку» для того, щоб заробляти гроші для себе і своїх політичних патронів. Оскільки це ніхто не присікав, схеми розгалужувались. Коли до влади прийшли нові люди, вони ці схеми не зламали, а навпаки – успадкували і у цьому зараз є найбільша проблема.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив політолог Валентин Гладких.

«Спочатку в Україні була «ліва схема» перевезення автомобілів із- за кордону, на якій заробляли митники, міліціонери. Я навіть пам’ятаю величезний скандал, коли на одній з митниць у Західній Україні СБУ розкрила суперсхему, яка збагачувала певних осіб», – сказав Гладких.

За його словами, спочатку люди робили «щілинку» для того, щоб заробляти гроші для себе і своїх політичних патронів. Оскільки, це ніхто не присікав, схеми розгалужувались.

«Поступово через «щілинку» схеми поширювалися. Не лише прокурори та можновладці почали їздити на «двійниках-автомобілях», а звичайні громадяни почали купували собі такі автівки, не боячись, що у них будуть проблеми», – розповів він.

На його думку, через те, що такі схеми вчасно не було усунуто, вони все краще розвивались. 

«Якщо у суспільстві виникає якась соціальна практика і вона не репресується, то тоді вона стає нормальною. Якщо ж вона стає нормальною, то людей, які починають нею користуватися, стає дедалі більше», – вважає Гладких.

Він вважає, що держава, фактично, виявилась абсолютно не готовою до якісних змін. Адже проблема була очевидною.

«Спочатку проблема була цілком свідомою. Бо я ніколи не повірю, що люди, які писали норми закону, не усвідомлювали наслідки, адже вони в першу чергу закладали туди свої інтереси. Коли ситуація вийшла з-під контролю, то у такий ситуації опинилися вже інші люди, які були змушені вирішувати цю проблему, але вже в абсолютно інших масштабах. І ситуація вийшла з-під контролю, тому що люди, які прийшли до влади у 2014 році після Революції Гідності під гаслами докорінної зміни, замість того, щоб ці практики ліквідовувати, вирішили ними скористатися для самозбагачення», – наголосив він.

Він вважає, що така ситуація стосується не лише «євроблях», тобто автомобілів на іноземній реєстрації, які були ввезені в Україну.

«Куди не глянь – усюди така є проблеми. Зокрема, два тижні Президент давав на вирішення проблеми з бурштином. Минуло чотири роки, нічого не змінилося. Це ж саме з поверненням ПДВ, конвертаційними центрами  і т.д. Тому вони вирішили всі ці практики зберегти і перетворити їх в «кормушку». Я передбачаю наступні мітинги тих, хто виступає за нелегальний видобуток бурштину», – іронічно додав Гладких.    

Нагадаємо, власники автомобілів з іноземною реєстрацією, які мітингують у центрі Києва, вимагають від уряду скасувати постанову Кабінету міністрів №475 і внести до порядку денного Верховної Ради законопроекти №8487 і 8488.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 05:39 :15