середа, 11 липня, 2018, 16:48 Світ
Експерт назвав аргументи Німеччини у суперечці зі США
ZIK
ZIK

Під час саміту НАТО президент США назвав Берлін залежним від Росії через енергетичні питання. Втім, сам Дональд Трамп лукавить, адже пов'язаний з РФ, як мінімум, через постачання титану. Водночас раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель назвала «Північний потік-2» суто комерційним проектом.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив голова Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010) Микола Маломуж.

«Я слухав Дональда Трампа до інавгурації в грудні і після, у більш закритому форматі. Він чітко заявляє про основні пріоритети США. Всі сили будуть кинутими на розвиток економіки, незважаючи на Європу, Росію та Китай. Крім того, Трамп виділить багато коштів на безпековий сектор», – каже експерт.

Президент Дональд Трамп впевнено слідує своєму плану, незважаючи на те, що віце-президент США Майк Пенс має більш гнучку позицію, звертає увагу Микола Маломуж.

«Пенс запевняє, що не потрібно ставити гостро питання оборони перед НАТО і ЄС, адже є різні країни та потенціали. Проте для нас дуже пріоритетно об’єднати сили країн НАТО. Бо це гаранти світового порядку, стабільності, недопущення глобальних війн, агресії РФ», – наголошує Микола Маломуж.

Експерт переконаний, що Дональд Трамп хоче змусити країни-члени НАТО вносити свою частку в оборонну сферу, щоби посилити партнерство.

«Росія дуже інтегрована у Європу – це усім відомо. Позиція Трампа щодо використання енергоресурсів – одностороння. Адже сьогодні Європа ніяк не зможе відмовитися від російського газу. Не хотілося б, щоб на якомусь етапі РФ, Україна і Європа почали мерзнути», – зазначає голова Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010).

Європа є прагматичною, а тому готова навіть йти на певні поступки Росії, упевнений експерт.

«Меркель відкрито заявила, що «Північний потік-2» – це суто комерційний проект. З іншого боку, поставки титану для ВПК, НАСА США йдуть з РФ. Незважаючи на санкції», – звертає увагу Микола Маломуж.

До того ж ряд критичних технологій, які використовуються у космічній оборонній сфері США, є суміжними з Росією, підкреслює колишній голова розвідки.

«Дональд Трамп дещо лукавить, відстоюючи свої інтереси. Як правило, його метод – це нагнітання ситуації», – нагадує Микола Маломуж.

Колишній голова Служби зовнішньої розвідки України вважає, що зараз очільник США трохи шантажує Європу, називаючи її залежною від Росії.

«Команда Трампа – сильна. Вона працює над потужними аргументами. Зовнішній фон створюють спеціально для Путіна. Мовляв, президент Штатів може натиснути і на Європу, і на протиріччя, які будуть критичними для РФ», – додає Микола Маломуж.

Нагадаємо, що сьогодні, у день відкриття саміту НАТО у Брюсселі, Дональд Трамп звинуватив Берлін у тому, що той перебуває «у полоні росіян» через свою залежність від енергопостачання.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 22:30 :37