середа, 11 липня, 2018, 17:59 Економіка
Держаудит виробника «Молота» показав мільйонні борги підприємства
120-мм міномети «Молот». Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
120-мм міномети «Молот». Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Державна аудиторська служба відмічала ряд негативних тенденцій на державному заводі «Маяк», який виготовляє сумнозвісні міномети «Молот».

Про це повідомляє проект «Марлін», посилаючись на звіт аудиторів за результатами перевірки заводу «Маяк» за 2014-17 роки, пише «Українська правда».

Аудитори зокрема виявили зниження рентабельності активів заводу, значне зношення та недостатнє оновлення виробничих засобів, наявність значних грошових заборгованостей та економічні втрати від партнерства з приватними підприємцями.

Зокрема внаслідок несвоєчасного погашення заборгованості за кредитним договором та розміщення депозитного вкладу призвело до збільшення зобов язань у сумі 28,7 млн гривень.

Відсутність необхідного контролю щодо повноти отримання доходу від приватних підприємств за договорами оренди приміщень заводу призвело до недоотримання 4,2 млн гривень.

При цьому оренда приміщень у приватної фірми ТОВ «Маяк-Вестдорм» для розміщення офісів державного заводу за наявності власних приміщень призвело до збільшення витрат на суму 7 млн гривень. Саме ТОВ «Маяк-Вестдорм» володіє приміщеннями площею 17,5, м², над якими втратив контроль завод «Маяк».

Також завод «Маяк» зазнав втрат чи недоотримав дивіденди від підприємств, у які здійснив інвестиції. У 2000 році завод «Маяк» вніс до статутного капіталу ЗАТ «Інвікта-Маяк» частину власного корпусу площею понад 7 тис м². У 2017 році ЗАТ «Інвікта-Маяк» проходила ліквідаційну інфраструктуру, а завод «Маяк» фактично втратив нерухомість.

Інше приміщення заводу «Маяк» площею понад 1 тис м² було внесено до статутного фонду ТОВ «Маяк-Інтер’єр». Однак за три роки державний завод отримав дивідендів від такої інвестиції на суму 7,8 тисяч гривень.

При цьому наглядовій раді та ревізійній комісії державного заводу виплачена винагорода у розмірі 1,2 млн гривень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-17 00:08 :31