Новини » Економіка 11 липня, 2018, 13:52
Дерев’янко пояснив, чому українці платять несправедливу ціну за газ
ZIK
ZIK

Ймовірно, Міжнародний валютний фонд перед тим, як надати Україні кредити, обговорив їх умови разом із урядом. Тому, скоріш за все, він, лобіюючи інтереси монополістів ринку, запропонував підняти ціну на газ.

Про це в програмі «Громадська прокуратура» на телеканалі ZIK розповів нардеп Юрій Дерев’янко.

«МВФ хоче, щоб Україна могла розраховуватися за свої борги самостійно і прозоро. Переважно фонд формує свої вимоги разом із урядом, а той вже підказує, що є прийнятним, а що ні», – пояснює експерт.

Юрій Дерев’янко упевнений, що підняття цін на газ є рекомендацією уряду, який відстоює інтереси Пінчука, Ахметова, Фірташа чи Льовочкіна.

«Уряд підтримує бізнес гравців газового ринку для того, щоб збільшити свої доходи. Із 17 мільярдів метрів кубічних газу, які споживає український народ для опалення, – 16 є газом власного видобутку. В середньому три тисячі гривень коштує такий газ, водночас, сьогодні ми сплачуємо вдвічі більше за тисячу метрів кубічних. А МВФ, за рекомендацією уряду, хоче підняти ціну до одинадцяти», – обурюється нардеп.

Він підкреслює: всі облгази – це приватна монополія, яку забезпечив ще уряд Януковича.

«Здебільшого, Фірташ є власником всіх облгазів. Коли вони приватизувалися, то в інвестиційних зобов’язаннях був цікавий пункт. У ньому йшлося про те, що власник облгазу має забезпечити приладами обліку газу. Проте цього не сталося. Очевидно, що це є порушенням закону, який пов'язаний з приватизацією і правом споживачів. Адже у ціну газу для користувача закладається вартість приладів обліку! Це зловживання, на яке уряд і НКРЕКП закривають очі. Вони погоджують розрахунки, тарифи і перекладають обов’язок забезпечити приладами обліку населення, а не приватника, який монополізував галузь», – гнівається народний обранець.

Крім того, експерт переконаний, що рішення про виплати премій працівникам «Нафтогазу» з нагоди перемоги у суді над «Газпромом» – це грабіж.

«Що таке 46 мільйонів доларів з виграшу в Стокгольмському суді? Це обов’язок відповідних департаментів відстоювати позицію України і перемагати. Не адекватно, що спершу народ має платити за газ надто багато, а потім спокійно ставитися до захмарних премій деяких працівників «Нафтогазу», які отримали два мільйони за місяць», – наголошує нардеп.

Він зазначає: монополія є найпростішим способом для грабунку, бо через неї створюються всі корупційні схеми.

««Нафтогаз» – це та установа, у якій найбільш мутна вода з точки зору тарифів, обґрунтування, використання коштів. Тому, я вважаю, що уряд не захоче мати конкурентний ринок. Їм комфортна монополія, яка прикривається ринковою ціною», – каже Юрій Дерев’янко.

Він звертає увагу на те, що політика уряду має стояти на захисті інтересів народу, а не олігархів чи фінансових груп.

«Ціна на газ має бути конкурентною, формуватися на попиті і пропозиції гравців ринку. Проте, сьогодні ціна встановлена адміністративно. Вона має 300-500 відсотків рентабельності газу, що не відповідає Конституції України», – говорить експерт.

Газовий ринок не є поза увагою Президента Петра Порошенка, підкреслює нардеп.

«Це бізнес, який контролює кожен президент. Очевидно, чому колишній міністр екології Микола Злочевський отримав найбільшу кількість ліцензій на свої родовища, втік з Януковичем тощо. Утім незрозуміло причина, через яку провадження проти нього почали поступово закриватися. Дивним було й те, що інтереси компанії Злочевського «Парі» почали лобіювати. Компанії дали нові родовища, продовжили ліцензії тощо», – зазначає Юрій Дерев’янко.

Коли Онищенка притиснуло НАБУ, він сказав, що Злочевський передав 50 відсотків прибутку Порошенку в обмін на лояльність та хабар у сумі десяти мільйонів, наголошує експерт.

«Ці факти лягли в основу письмового подання про необхідність розслідування можливих злочинів Петра Порошенка. Це один із важливих епізодів. Я вважаю, що корупційна схема працює на рівні Держгеокадастру, Держгеонадр, адміністративних судів, Міністерства екології тощо. Впевнений, що Порошенко безпосередньо бере участь у більшості корупційних схем», – додає Юрій Дерев’янко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 22:34 :42