Новини » Київ 11 липня, 2018, 11:27
Блокувальники на «євробляхах» озвучили умови скасування протесту
Акція протесту власників автомобілів на іноземних номерах під Верховною Радою України в Києві. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
Акція протесту власників автомобілів на іноземних номерах під Верховною Радою України в Києві. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Власники автомобілів з іноземною реєстрацією, які мітингують у центрі Києва, вимагають від уряду скасувати постанову Кабінету міністрів №475 і внести до порядку денного Верховної Ради законопроекти №8487 і 8488.

Про це заявив керівник організації «АвтоЄвроСила» Олег Ярошевич, пише УНІАН.

Згадана урядова постанова відкрила українським поліцейським доступ до митної бази «Інспектор-2006», а законопроекти №8487 і 8488 знижують акциз на розмитнення машин.

«Перша вимога – це скасування постанови Кабінету міністрів від 20 червня №475, яка дала можливість репресувати авто на єврономерах по всій території України й практично паралізувати всю роботу митниць», – сказав Ярошевич.

«Друга – ухвалити законодавство для адекватного розмитнення таких транспортних засобів. Адже цей тиждень є останнім перед літніми канікулами Верховної Ради. Тому потрібно внести до порядку денного Ради законопроекти №8487 і 8488, щоб вони вже були зареєстровані. Адже порядок денний дає можливість поставити дату звіту», – додав він.

«Якщо ми не внесемо до порядку денного, то ми не зможемо розглянути його до ухвалення нового бюджету. Оскільки зміни до Податкового та Митного кодексів приймаються за 6 місяців до прийняття бюджету», – сказав керівник організації «АвтоЄвроСила».

З словами Ярошевича, акція безстрокова.

«Ми приїхали сюди на безстрокову акцію. Зараз лише невелика частина, яку ми змогли зібрати за одну добу, і багато людей не встигли відпроситися з роботи або доїхати», – заявив він.

 

Ярошевич зауважив, що акцію проводитимуть лише в урядовому кварталі Києва.

«Ми тиснемо тільки на законодавчу й виконавчу владу. Тобто на Кабмін і Верховну Раду», – сказав він.

Однак зранку середи весь центр Києва страждає від заторів через акцію автомобілістів.

15 червня до парламенту було внесено два законопроекти про реєстрацію в Україні автомобілів на іноземних номерах, розроблені Комітетом з питань податкової та митної політики.

Вони передбачають зниження митних податків на реєстрацію автомобілів на єврономерах (зменшення розміру акцизного податку з авто), скасування заборони на митне оформлення машин, які не відповідають стандартам Євро-5.

Серед іншого в законопроектах йдеться про посилення контролю за переміщенням і присутністю в Україні транспортних засобів на іноземній реєстрації.

За словами голови парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної, в разі, якщо Верховна Рада підтримає зміни до законодавства про зниження акцизу на транспорт, то розмитнення автомобіля на єврономерах коштуватиме 2,5-3 тисяч євро.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 13:13 :11