Новини » Економіка

Бабак: Найкращим варіантом капремонту будинків в Україні є співфінасування місцевих бюджетів

ZIK

За 27 років в Україні приватизація нерухомості не змогла покращити стан багатоквартирних будинків. Тому для того, щоб провести нарешті капітальний ремонт, найкращим варіантом є співфінасування місцевих бюджетів і про це навіть йдеться у законі 1992 року про приватизацію.

Про це в ефірі ток-шоу «Злий дім» на телеканалі ZIK заявила заступник голови комітету ВР з питань будівництва, містобудування та ЖКГ Альона Бабак.

«За кордоном, зокрема у Німеччині не створювали бідного власника і зараз там склалася ситуація, коли 40 відсотків житла приватизовано, а 60 відсотків орендується. Про це я дізналася тиждень тому, коли була у Берліні, де ознайомлювалася з питаннями будівництва та обслуговування житла житловими кооперативами», – сказала Бабак.

За її словами, їй було цікаво побачити як працює система, яку запровадили після знесення стіни між західним та східним Берліном.

«Насправді, Німеччина не дала людям безкоштовної приватизації і всі будинки спочатку там забрали в комунальні підприємства, банки, інвесткомпанії, які їх відремонтували без виселення. Згодом сказали, хто хоче бути власником помешкань, нехай їх викуповує», – прокоментувала вона.

На її думку, та приватизація помешкань, яка 27 років відбувалась в Україні, дуже негативно позначилась на житловому фонді.

«Звичайно, сьогодні нам повернути, чи скажімо «народити дитину знову» ми не можемо. Наша приватизація відбулася у той спосіб, який вже є. Бо, наприклад, у Чехії, яка так само безкоштовно дала будинки в приватизацію, то там з першого дня сказали, що люди від завтра будуть власниками», – наголосила Бабак.

Тому вона вважає, що не має іншого варіанту, як починати співфінансування з місцевими бюджетами.

«Я особисто не бачу іншого джерела фінансування робіт капітального характеру, окрім як зі співфінасуванням місцевих бюджетів. І саме про це нам говорить закон 1992 року про приватизацію і багато органів місцевого самоврядування сьогодні мають ці програми і нарешті починають їх робити довгостроковими», – зазначила вона.

Тобто для того, щоб охопити з часом усі будинки, вона наголосила, держава зараз розпочинає співфінансування.

«Мова йде про те, що держава переслідує свій інтерес, бо для країни важлива енергетична безпека, яку держава фінансує. Я сподіваюсь, що через фонд енергоефективності вона почне фінансувати також і роботи капітального характеру. Адже вже було виділено 53 мільйони євро, які я думаю перетворяться в гроші для людей», – наголосила Бабак.

Також у студії керівник «ЕМАУ – Академія управління багатоквартирним будинком» Алла Радівіловська наголосила на тому, що проблема капітального ремонту будинків складається з багатьох аспектів.

«Люди не знають, не хочуть, не можуть, тобто є дуже багато причин, щоб організуватися для того, щоб правильно освоїти кошти навіть тоді, коли вони вже були б виділені. І, наприклад, якщо гіпотетично уявити ситуацію, що буде виділено мільярд на якийсь певний житловий фонд, то всі ми добре розуміємо, що мінімум 50 відсотків буде вкрадено. Тому що контролювати це краще, ніж самі співвласники ніхто не зможе, адже зараз люди знають про різні схеми і у них є можливість це робити. Але чомусь черги немає, щоб це використовувати», – прокоментувала Радівіловська.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко звільнив Дмитра Вовка з посади голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг.

Loading...