середа, 11 липня, 2018, 20:20 Політика
Агресивні дії Росії підривають євроатлантичну безпеку, – декларація саміту
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Агресивні дії Росії, в тому числі погрози та застосування сили, підривають євроатлантичну безпеку.

Про це йдеться у декларації  саміту НАТО у Брюсселі, передає «Українська правда».

«Агресивні дії Росії, в тому числі погрози та застосування сили для досягнення політичних цілей, є викликом для Альянсу та підривають євроатлантичну безпеку і міжнародний порядок, заснований на правилах»,  – йдеться у документі.

У НАТО нагадали, що впродовж понад двох десятиліть намагалися побудувати партнерство з Росією, однак останні дії РФ зробили світ менш стабільним і передбачуваним.

«Хоча НАТО діє згідно зі своїми міжнародними зобов'язаннями, Росія порушила цінності, принципи та зобов'язання, що лежать в основі відносин між НАТО і Росією, як це викладено у Основному документі Ради Європи 1997 року, Основоположному акті НАТО-Росія 1997 року та Римській декларації 2002 року. Вона порушила довіру в основі нашого співробітництва та піддала сумніву фундаментальні принципи глобальної та євроатлантичної архітектури безпеки», – заявили учасники саміту.

«Ми підтверджуємо наші рішення щодо Росії, узгоджені на самітах Уельсу та Варшави. Ми продовжуємо реагувати на погіршення ситуації в галузі безпеки шляхом посилення стримування та позицій в сфері оборони, у тому числі шляхом прямої присутності у східній частині Альянсу», – йдеться у декларації.

Водночас НАТО наголошує, що не прагне до конфронтації з РФ, а налаштоване на діалог з Москвою.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-14 08:34 :27