Новини » Політика 10 липня, 2018, 14:11
Верещук: Українсько-польські відносини не залежатимуть від результатів саміту у Брюсселі
ZIK
ZIK

Сумнівно, що саміт Україна-ЄС зміг вплинути на відносини нашої держави та Польщі. Усе залежатиме від передвиборчих етапів в обох державах. Однак, зараз польському президентові невигідне порозуміння з Україною у питанні Волинської трагедії.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловила директор Центру Балто-Чорноморських досліджень Ірина Верещук.

Вона підкреслила: те, що президент Європейської ради Дональд Туск під час саміту Україна-ЄС звертався до нашої сторони саме українською мовою, «справило гарне враження» та підкреслило, що обидва народи можуть співпрацювати між собою.

Однак, після відвідин Петром Порошенком Польщі у рамках вшанування жкртв Волинської трагедії, лунали і негативні відгуки від очільників кількох польських воєводств.

«Зокрема, Любленський воєвода подав до суду. Йому не сподобалось, що український представник, виголошуючи свою промову, як йому самому й здалося, зрівноважив Волинську трагедію та трагедію у Сагрині», – зазначила Верещук.

Адміністрація українського Президента зверталась до очільника Польщі Анджея Дуди із пропозицією «спільно схилити голови на Волині» у молитві над жертвами Волинської трагедії. Однак, друга сторона відмовилась.

«Зрозуміло, що це сталось із декількох причин. Найперша – внутрішня ситуація у Польщі. Дуда та його партія готуються до чергових виборів місцевого самоврядування. Їм не потрібна картинка, де наш Президент стає навколішки і молиться на рівні із очільником Польщі. Адже їм це невигідно», – переконана Верещук.

До того ж, українці «також мають право на своє трактування історії».

Та все ж вона підкреслила: навряд чи сам саміт Україна-ЄС зможе якось вплинути на відносини між обома країнами.

«Вони протікатимуть відповідно до наших та їхніх передвиборчих етапів, та загострюватимуться із більшою чи меншою циклічністю. Та це абсолютно не заважає нам розвивати хороші економічні стосунки у майбутньому чи, навіть, зараз», – зауважила експерт.

Адже, враховуючи редукцію польських бюджетних надходжень, цій державі таки доведеться шукати нові іноземні ринки.

«Їм доведеться залучати нову робочу силу із України, домовлятися та знаходити спільні точки дотику. Усі знаємо, скільки мільйонів українців зараз або на сезонних, або на постійних роботах у Польщі. Тому й ці стосунки не залежатимуть від саміту. Однак важливим є те, як самі себе вчитимемо ставитись до польської влади та загалом до цієї держави», – підкреслила Ірина Верещук.

Як повідомлялось, вчора Брюссель приймав 20 саміт Україна-ЄС.

За його підсумками лідери ухвалили спільну заяву, в якій визнали європейські прагнення України. Однак не згадали про миротворців та "Північний потік-2". Також Євросоюз засудив агресію російської армії та закликав Москву звільнити українських політв’язнів.

Окрім того, президент Європейської ради Дональд Туск закликав Україну та Польщу не сваритися на тлі історичних подій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-20 05:57 :58