Новини » Світ

У Варшаві вважають, що їм не потрібні поради ЄС щодо відносин з Україною

Фото: Wikimedia Commons

Польська влада веде діалог з українською стороною, але основою для порозуміння мусить бути історична правда.

Про це заявив заступник глави Адміністрації президента Польщі Павел Муха коментуючи слова президента Європейської ради Дональда Туска, який у понеділок закликав владу Польщі та України до зменшення напруженості у зв’язку з історичною суперечкою, повідомляє «Польське радіо».

«Незалежність України, безпека Польщі та цілого регіону великою мірою залежать від відносин між Києвом та Варшавою. Останнє напруження демонструє, що не усі впоралися зі своїм домашнім завданням з історії. Тільки повна солідарність між Україною та Польщею може захистити нас у майбутньому від повторення трагічної історії», – зазначив Туск на понеділковій прес-конференції, у якій взяв також участь президент України.

Заступник глави Адміністрації президента Польщі у відповідь на цю заяву наголосив, що у кулуарах саміту НАТО відбудеться зустріч президентів Польщі та України. Він додав, що президент Анджей Дуда підтримав прохання української сторони та Президента Петра Порошенка.

«Президент, перебуваючи в Україні (…), дуже чітко сказав про те, що відносини ми повинні розвивати на основі правди, на основі надійної інформації про усі події, що сталися. Це польський меседж, президент дуже чітко сказав також про ексгумацію жертв злочину», – зазначив Павел Муха.

«Тут не потрібні зовнішні стимули», – додав він.

«Я вважаю, що польська та українська сторони самі можуть чудово порозумітися. Те, що відбувається зустріч президентів Дуди та Порошенка, те, що триває діалог, з усією повагою до Дональда Туска, свідчить, що його додаткові стимули не потрібні», – зазначив Муха.

Нагадуємо, що Президент України Петро Порошенко візьме участь у запланованому на середу та четвер саміті НАТО у Брюсселі на запрошення генерального секретаря Єнса Столтенберґа. На другий день зустрічі відбудеться засідання у форматі Україна-Грузія-НАТО. Темою зустрічі буде безпека у Чорноморському регіоні та зближення Києва і Тбілісі з НАТО.

Loading...