Новини » Економіка 10 липня, 2018, 11:11
У Раді заявили про дороговартісний для споживачів «газовий» експеримент
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Із 1 серпня в Україні планують запустити ринок газу, проте це може стати дороговартісним для споживача експериментом зі збагаченням монопольних структур «Нафтогазу України» та власників облгазів.

Про це сьогодні під час сесійного засідання Верховної Ради України, яке транслює телеканал ZIK, заявила народний депутат України (фракція «Самопомочі») Альона Бабак.

Депутат нагадала, що з 1 серпня новий склад енергетичного регулятора планує запустити ринок газу. «Але оскільки його ідеологом є Комісія пана Вовка, тому очікуємо від цього дороговартісний для споживача експеримент із збагаченням монопольних структур «Нафтогазу України» і власників облгазів», – заявила народний депутат.

Альона Бабак нагадала, що 2015 року НКРЕКП зобов’язала всіх підприємців придбати за власний рахунок пристрої дистанційного зчитування даних із лічильників газу, щоб дані про споживання передавалися у режимі онлайн і постачальник цього споживача міг би замовляти необхідний для цього споживача газ, виходячи з його потреб.

«На практиці, за кошти споживача, а це, у середньому, 20-30 тисяч гривень за один дистанційний пристрій, інформація з лічильника споживача передається на сервер облгазу, який одноосібно нею користується, а постачальник із 7-ї вечора до 7-ї ранку, фактично, не бачить спожитий своїми споживачами газ. І у разі невідповідності плану і факту у споживанні, за цей час усунути небаланс замовлення постачальник не може, адже біржа, яку вибудував пан Вовк, не працює цілодобово, а закривається о 6-й вечора», – пояснила народний депутат.

За небаланс, наголосила Альона Бабак, пан Вовк запровадив систему санкцій для постачальників. З її слів, таким чином, незалежні постачальники постійно зазнаватимуть збитків, які або потрібно буде перекладати на споживачів, або йти з ринку. У підсумку, каже депутат, лише облгази та їхні ж постачальники газу зможуть використовувати баланси блакитного палива на території свого обслуговування без фінансових збитків.

«Тобто, посилиться монополія власників газорозподільних мереж і на ринок постачання», – наголосила Альона Бабак.

Депутат додала, що нині підприємці саботують придбання пристроїв для дистанційного зчитування та у низці регіонів звернулися проти такого свавілля.

Нардеп вимагає відтермінувати запровадження ринку газу до того моменту, допоки не буде надана можливість незалежним постачальникам усувати небаланси замовлень у будь-який момент доби і отримувати онлайн-доступ до лічильників газу своїх споживачів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 08:08 :02