Новини » Регіони 10 липня, 2018, 16:21
У Києві презентували фільм рівненського режисера про Волинську трагедію
Фото: regi.rovno.ua
Фото: regi.rovno.ua

Документальну стрічку рівненського режисера Андрія Смуся «Лукаве людобуйство» показали киянам представники Товариства охорони пам’яток історії і культури, спільно з Інститутом національної пам’яті.

Про це повідомляє «Sfera-tv».

Як розповів режисер фільму, фільм був виготовлений на замовлення Українського товариства охорони пам’яток історії і культури Рівненської області та присвячений 75 річниці трагедії на Волині.

Головний меседж фільму «Лукаве людобуйство» – закликати як польських, так і українських істориків продовжити пошук історичної правди про криваві події тих часів.

Фільм ґрунтується на дослідженнях істориків, краєзнавців, архівних документах НКВС, на свідченнях з літописів УПА та найголовніше – на спогадах очевидців, які на собі відчули увесь біль так званої Волинської трагедії. В центрі уваги стрічки – три села сучасного Березнівського району, що на Рівненщині – Вілля, Немілля, Бистричі.

Стрічку в мережі Інтернет за два місяці переглянуло понад чотири з половиною тисяч людей. Не оминула увагою документальний фільм про Волинську трагедію «Лукаве людобуйство» і українська інтелігенція. На презентацію завітали письменники історики, дослідники, художники, стрічка не залишила байдужими і представників українського земляцтва та навіть видавців.

Людмила Холодняк, голова правління Міжнародного фонду «Об’єднані Україною»:

«Все підібрано у фільмі. Хочеться слухати. Хвала і честь цим людям. Ми дуже сильна нація. Ми повинні пишатися і цей фільм показує, що на нас наклеп, а ми не можемо себе захистити».

Неоніла Струк-Гопанчук, директор видавництва «Світ успіху»:

«Добре, що такий фільм вже є. Можна сказати, що це перша ластівка, бо фільмів ще не було і як завжди в нас в Україні все робиться на волонтерських засадах. Люди зробили величезну роботу пошукову і вони вже не голослівно говорять, а на основі фактів, що є дуже важливо».

Фото: regi.rovno.ua
Фото: regi.rovno.ua

Автори фільму закликають до аналізу та пошуку правди, якою б гіркою вона не була. Хочеться сподіватися, що стрічка «Лукаве людобуйство» надалі допоможе у написанні правдивих сторінок історії взаємин двох сусідніх народів.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-24 07:23 :49