Новини » Економіка 10 липня, 2018, 13:23
Рада встановила правила для маркування органічної продукції в Україні
Фото: Pixabay
Фото: Pixabay

Народні депутати підтримали у другому читанні та в цілому проект закону із євроінтеграційного блоку про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

За проект закону № 5448-д під час сесійного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, проголосували 237 обранців.

Законопроектом передбачене удосконалення правового регулювання органічного виробництва, а також гармонізація законодавства України до законодавства ЄС у цій сфері. Проектом закону пропонується визначити систему прав та обов’язків суб’єктів ринку органічної продукції, зокрема, операторів ринку, органів сертифікації. Також регламентовано вимоги до виробництва, маркування та обігу органічної продукції, чітко встановлено основні засади здійснення процедури сертифікації органічного виробництва з деталізацією за галузями.

Один із авторів законопроекту, народний депутат України (фракція БПП) Олександр Бакуменко зауважив, що законопроект є прогресивним. З його слів, Україна за своїми природними і кліматичними особливостями має величезний потенціал на ринку органічної продукції.

«Сьогодні цей ринок є дуже перспективним і затребуваним, а органічна продукція є нішевою й експортно орієнтованою. Ми кажемо про сімейні ферми та фермерів. Це ті ніші для них, де вони будуть мати конкурентні переваги, матимуть високі ціни на кінцевий продукт, який вони зможуть експортувати на ринки ЄС. І це буде зайнятість для сільської місцевості», – наголосив Олександр Бакуменко.

Обранцям довелося кілька разів повертатися до голосування за проект закону. Так, спочатку документ підтримали 210 депутатів, потім – 223 обранці, і лише з третьої спроби проект закону 237 голосами «за» вдалося ухвалити.

Депутати також підтримали у другому читанні та в цілому проект закону № 6490-д про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств. За проголосували 229 обранців.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала у першому читанні проект закону про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції №5448-д у квітні 2018-го.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 05:34 :38