вівторок, 10 липня, 2018, 15:29 Суспільство
Президент ФФУ: Вукоєвич просто подякував за те, що Україна виховала його як футболіста
ZIK
ZIK

Коли оголосили про те, що дисциплінарний комітет ФІФА оштрафував члена хорватської делегації на чемпіонаті світу 2018 Огнена Вукоєвича на 15 тисяч швейцарських франків за неспортивну поведінку, ФФУ за ініціативи президента Федерації футболу України Андрій Павелка, запропонувало сплатити ці кошти. Ба більше! Федерація футболу хоче запропонувати хорвату посаду у федерації. Адже це були слова вдячності за те, що Україна сформувала його як футболіста.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив президент Федерації футболу України Андрій Павелко.

«Особисто у мене виникла ідея заплатити штраф за Вукоєвича, який записав відео разом із Домагоєм Відою з вигуком «Слава Україні!». Я запропонував її керівництву ФФУ і мене повністю підтримали. Тому згодом ми про це оголосили офіційно», – сказав Павелко.

За його словами, наразі у нього не було можливості поспілкуватися з гравцями хорватської збірної, але має надію, що це невдовзі відбудеться. Адже має гарні новини саме для Вукоєвича.

«Я стежу за їхнім перебуванням на чемпіонаті світу, але зараз не можу їм зателефонувати. Бо, наімовірніше, Віда зараз перебуває під великим психологічним тиском. Щодо Огнена Вукоєвича, то ми з ним переписувались і зараз очікую на те, щоб з ним сконтактуватись, аби привітати. Також хочу почути його відповідь, чи він готовий працювати у ФФУ. Адже ми хочемо запропонувати йому аналогічну посаду, яку він мав у Хорватії в тренерському штабі, або роботу у тренерській селекції з контролю за нашими гравцями, які виступають у європейських клубах», – розповів він.

Також він прокоментував те, що українці «обвалили» рейтинг сторінок ФІФА у соціальних мережах.

«Ми не можемо завадити українцям висловити свою позицію, зокрема, у соцмережах. Це рішення людей та всієї країни, і точно не є випадковістю чи технологією. Бо 50 мільйонів людей вболіває за Хорватію. Тому, мабуть, і ФІФА також відчуває єдину позицію країн», – наголосив Павелко.

Він також зазначив, що не розуміє, чому ФІФА відреагувало саме таким чином на відео хорватів.

«Я не розумію даного рішення. Адже у кожній країні є свої гасла, наприклад: «Слава Франції!», «Хвала Хорватії!». Тому, якщо це є гравець, який отримав досвід в країні, яку він привітав, то він просто подякував за те, що ця держава його виховала як футболіста. Саме тому він сказав слова вдячності і за це в жодному разі не можна штрафувати у світі футболу», – вважає він.

Також він сказав про те, що коли керівництво ФІФА повернеться у Цюрих, буде ініційовано проведення засідання дисциплінарного комітету по роз’ясненню інциденту і недопущенню у майбутньому таких прикладів для всіх країн та гравців, які поважають і люблять ті країни, які їм дали футбольне життя.

«Фактично, політика втрутилася у футбол і це вже мабуть всім зрозуміло. Навіть зараз кожен крок у цьому питанні є прецедентом на майбутнє у світовому футболі.  Адже це  були емоції футболістів. Бо Віда і Вукоєвіч виклались у двох матчах по 120 хвилин разом з додатковим часом. Тому, мабуть, їхні емоції виплескували і вони хотіли висловитись на підтримку країни, яка надала їм футбольне життя. І, звичайно, я зараз буду вболівати за Хорватію і бажаю нашим хорватським друзям дійти до фіналу і виграти у ньому. А після перемоги на таких же емоціях ще раз повторити «Слава Україні!» і «Слава Хорватії!», – додав він.

Нагадаємо, президент Федерації футболу України (ФФУ) Андрій Павелко, який також є депутатом Верховної Ради, прийшов сьогодні до парламенту в футболці збірної Хорватії, тим самим висловивши підтримку хорватам Домагоєві Віді та Огнену Вукоєвичу, які присвятили Україні перемогу в матчі проти Росії на Мундіалі-2018.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 02:22 :14