Новини » Політика 10 липня, 2018, 20:25
Олесь Доній заявив про наступ на демократію законодавчими ініціативами
ZIK
ZIK

Ініціатива щодо обмеження доступу журналістів у ВРУ – це черговий наступ на демократію, а таких кроків є дуже багато.

Про це в ефірі програми Vox  populi на телеканалі ZIK заявив політик Олесь Доній.

Нагадаємо, Комітет з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради пропонує створити у парламенті прес-центр для журналістів, водночас обмеживши їм доступ до кулуарів на першому й другому поверхах. Комітет розгляне питання акредитації журналістів у ВРУ, а також питання обмеження доступу ЗМІ до кулуарів 11 липня.

Олесь Доній зауважив, що останніми роками, після Євромайдану, є кілька кроків щодо згортання свободи слова і зменшення демократичних процесів. Гість програми нагадав, що ідея обмежити діяльність журналістів у ВРУ, доступ до кулуарів виникла давно, оскільки багато депутатів були не задоволені тим, що представники ЗМІ бачать, як вони себе поводять чи взагалі приходять до ВРУ. Частина обранців не хочуть спілкуватися із пресою, оскільки не читають законопроекти, каже Олесь Доній.

«Як козак Гаврилюк на ефірі, він скаже, що натиснув таку кнопочку. Вони не хочуть виглядати, як козаки Гаврилюки. Вони хочуть підготуватися до питань журналістів і в усеозброєнні виходити, наприклад, на ТБ, а голосувати – як керівник фракції скаже», – зазначив Олесь Доній.

Ініціативу щодо обмеження доступу журналістів у ВРУ Олесь Доній розглядає як черговий наступ на демократію, а таких кроків, переконаний він, є дуже багато. Зокрема, Олесь Доній нагадав про законопроект № 6688 щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері. Проект закону дає змогу блокувати сайти із дуже вільним трактуванням, зауважив гість програми.

«У законопроекті йшла мова, що тероризмом може вважатися взагалі вплив на органи влади. Тобто якщо ми з вами захочемо обговорити зміни до Конституції, це можна було би вважати, наприклад, при вільному трактуванні цього законопроекту, впливом на органи влади. І таким чином закривати інформаційні сайти, на яких ми з вами обговорюємо зміни до Конституції», – зазначив Олесь Доній.

З його слів, ще одна ініціатива від нардепа від БПП – звільнити від люстрації колишніх працівників КДБ та їхню агентуру.

«Ми бачимо, що відступи від ідей демократії, від очищення владних структур щораз більші», – резюмував гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 04:56 :14