Новини » Політика 10 липня, 2018, 12:51
Ірина Луценко: Ймовірно, питання із ЦВК вирішиться уже у четвер
ZIK
ZIK

Усі 14 кандидатів до ЦВК – достойні люди, вони пройшли відповідну перевірку. Тож, щоб знову не затягувати увесь процес, можна справді внести зміни до закону про ЦВК, збільшивши кількість членів комісії.

Про це у кулуарах парламенту, трансляція яких відбувалась в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK, заявила представник Президента у парламенті Ірина Луценко.

Вона наголосила: процедура відбору 14 кандидатів-членів ЦВК була дотримана, відбулись і голосування у профільному комітеті Верховної Ради.

«Там підтримали те, щоб ці 14 кандидатів на оновлення складу виборчої комісії зайшли в зал і по них відбулось голосування», – наголосила Луценко.

Тож, за її словами, зараз і тривають консультації щодо того, як зберегти усі ці  кандидатури.

«Ми очікуємо від колег із «Народного фронту» та інших фракцій, які вносили свої кандидатури, пропозицій до конструктивного вирішення цього питання, аби не повторювати усю процедуру», – зазначила вона.

Народний депутат переконана: найімовірніше, таки внесуть зміни до закону про ЦВК, щоб знову не починати увесь попередній процес.

«Адже усе відбулось в рамках закону про вибори ЦВК та в рамках Конституції. Комітет усе затвердив та легітимізував. Усі кандидати пройшли перевірку. Єдине – у цьому напрямку можна попрацювати, погодившись внести зміни у закон про ЦВК», – переконана вона.

Луценко підкреслила: розглядатимуться пропозиції саме щодо збільшення кількості членів комісії.

«Ніхто не буде скорочувати цієї кількості. Адже підкреслюю: усі кандидати пройшли відповідний відбір та перевірку. А процедура була дотримана. Ніхто цього не оскаржує, адже усі розуміють, що такі достойні кандидати мають представити ЦВК. Думаю, що до четверга це питання буде вирішене», – вважає Ірина Луценко.

Як повідомлялось, 5 липня на ранковому засіданні ВРУ під час рейтингового голосування щодо входження у розгляд питань щодо звільнення чинних членів ЦВК, термін повноважень яких збіг, та щодо призначення нових забракло голосів, тож це питання відклали.

Голова фракції БПП Артур Герасимов від імені фракції закликав терміново повернутися до розгляду оновлення Центрвиборчкому. Він заявив, що фракція БПП припиняє роботу у залі до результативного рішення щодо оновлення ЦВК.

Згодом нардепи запропонували збільшити кількість членів Центральної виборчої комісії, щоб усі запропоновані президентом 14 кандидатів отримали посади.

Сьогодні ж у Раді на вимогу фракції БПП оголосили 30-хвилинну перерву для продовження консультацій щодо оновлення Центральної виборчої комісії.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-27 13:54 :37