Новини » Політика 10 липня, 2018, 12:25
Чумак: Для «Народного фронту» було б ідеально знайти нового «поводиря»
ZIK
ZIK

Цілком можливо, що на майбутніх виборах до Верховної Ради відбудеться спільний похід Андрія Парубія з Володимиром Гройсманом. Адже для «Народного фронту» з політологічної точки зору було б ідеально знайти нового лідера.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного проекту «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK говорив народний депутат України Віктор Чумак.

«На сьогодні у Верховній Раді є декілька впливових та тіньових гравців. Зокрема, у фракції Блоку Петра Порошенка таким є нардеп Ігор Кононенко. Саме з його допомогою ухвалення рішень розповсюджується на велике коло людей. У «Народному фронті» таким є нардеп Андрій Іванчук, а в «Радикальної партії» є Олег Ляшко», – сказав Чумак.

За його словами, звісно, що в ухваленні ключових рішень бере участь і безпосередньо спікер Верховної Ради Андрій Парубій. Але на відміну від інших, свою позицію він повинен окреслювати в публічній площині.

Також нардеп вважає, що цілком можливим є спільний похід на вибори до Верховної Ради Парубія разом з Гройсманом.

«Вважаю, що для «Народного фронту» з політологічної точки зору було б ідеально знайти конфігурацію нового формального «поводиря». Але склалася така ситуація, що, скоріш за все, ресурси є спільними. Бо без Яценюка у Гройсмана одні ресурси, а з Яценюком і Аваковим у Гройсмана інші.  Звісно, що Ахметова ніхто не відміняв, але маючи або домовляючись з «1+1», можна «мати» не тільки Ахметова, а ще й Коломойського», – наголосив Чумак.

На його думку, наразі існує ймовірність дочасних парламентських виборів на 10-15 відсотків. Тому найскладнішим в останній рік Верховної Ради цього скликання буде втриматися достойно на плаву, аби потрапити у наступний.

«Ми є країною популізму, який переміг. Тому я думаю, що Гройсман допомагатиме Порошенку і реально ніхто не розпустить цей парламент. Бо Гройсман все-таки збереже певну лояльність до Порошенка і ми побачимо певні матеріальні не те, що подачки, а я б сказав матеріальну допомогу всьому українському народу у вигляді підвищення пенсій, зарплат і т.д. Тобто соціальні стандарти почнуть підвищуватись. Хоча наразі немає жодних передумов для цього, адже нових траншів Україні поки ніхто не дає», – розповів нардеп.

Але не тільки провладні сили працюватимуть на прихильність українців, бо ліві у парламенті також завжди піарились на підвищенні соціальних стандартів.

«Мало хто говоритиме, що зможе подарувати «кров, піт і сльози» і більше нічого. Тому я не бачу, щоб цей парламент був якимось проривним. Адже, наприклад, як виявилось,  недоторканність – це чутлива тема і навряд чи хтось піде на те, щоб проголосувати за її скасування», – додав він.

Нагадаємо, на президентських виборах 2019 року може бути встановлено рекорд часів незалежності щодо кількості кандидатів на пост глави держави.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-18 11:50 :30