У відносинах із ЄС Україна робить один крок вперед і два – назад, – експерт-міжнародник

ZIK

Найголовніший саміт, який відбудеться – зустріч Путіна з Трампом. Ця подія буде надзвичайно важливою. Адже можуть активізуватися певні деструктивні сили в ЄС проти санкцій щодо Росії, зокрема для покращення відносин із Путіним.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив дипломат, експерт Фонду «Майдан закордонних справ» Олександр Хара.

Нагадаємо, сьогодні, 9 липня в Брюсселі відбувся саміт Україна - ЄС. Президент України Петро Порошенко, президент Європейської ради Дональд Туск і голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер провели зустріч за зачиненими дверима. Після завершення саміту Порошенко заявив, що сьогодні в Брюсселі було узгоджено подальший шлях зближення України з Євросоюзом.

Дипломат Олександр Хара вважає, що саміт Україна-ЄС – позитивна подія, однак вирішальним для України може бути інший саміт – зустріч Путіна з Трампом.

«Ця подія буде надзвичайно важливою. Адже можуть активізуватися певні деструктивні сили в Європейському Союзі проти санкцій щодо Росії, зокрема для покращення відносин із Путіним. Тобто ця подія буде більшим показником», – зазначив гість програми.

А щодо нинішнього саміту, то Олександр Хара заявив, що «м’яч однозначно на українському боці».

Водночас експерт підкреслив, що Україна повинна надалі реалізовувати ті угоди, які раніше були підписані з ЄС.

«Адже зараз Україна робить один крок уперед і два – назад. Ми пам’ятаємо, як було створено Вищий антикорупційний суд і НАБУ. Тобто у нас постійно відбуваються суперечки щодо того, що потрібно українській нації. Я вже не кажу, що це вимоги Європи, але, перш за все, це потрібно українському народу. Ось із цим наша влада зволікає. Та важливо, що питання Антикорупційного суду є в риториці. А це означає, що буде тиск з боку ЄС. А тоді українська влада буде щось робити і щось змінювати», – додав Олександр Хара.

Як повідомлялося, на саміті Україна-ЄС президент Європейської ради Дональд Туск висловився щодо поправок до закону про Вищий антикорупційний суд.

Loading...