live
Новини » Економіка 76

Герус: МВФ зацікавлений у тому, щоб держава віддавала гроші

ZIK

Цього і наступного року Україна має віддавати борги, зокрема, і МВФ. Тому фонд зацікавлений у тому, щоб надати нам черговий транш, а ми виплатили свої кредити. Однією з умов є підвищення ціни на газ. Ймовірно, уряд зробить це, однак діятиме м’яко.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив енергетичний експерт Андрій Герус.

«Який інтерес у МВФ? Він дав державі досить дешеву позику. Фонд зацікавлений, щоб ми були фінансово здоровими і могли повертати кредит, а бюджет мав мінімальний дефіцит», – каже енергетичний експерт.

Андрій Герус переконаний, що МВФ зацікавлений у тому, щоб наш дефіцит. Водночас, впроваджувати вимогу фонду щодо підняття цін на тарифи ще не слід.

«Наразі ми не встигли переварили те підвищення, яке вже відбулося. Ми не зробили так, щоб система працювала ефективно, є борги, неплатежі, НАК «Нафтогаз» перекриває комусь газ, а у підсумку крайніми виходять споживачі. Навіть ті, які вчасно заплатили за послугу», – говорить експерт.

Він наголошує на тому, що у всіх цивілізованих країнах, якщо починаєш платити більшу ціну за продукт, то його якість зростає.

«В Україні навпаки – якість стає ще гіршою. Буває, що люди залишаються без гарячої води. На мою думку, це абсурд! Споживач ніколи не буде сприймати всерйоз реформ. Тому нам потрібно спершу переварити те, що є, а потім підіймати ціни», – зазначає енергетичний експерт.

Андрій Герус вважає, що дебати довкола підняття тарифів зумовлені розбіжностями в інтересах компаній та чиновників.

«Я це бачу у формі дискусії. До МВФ приходить НАК «Нафтогаз», який лобіює свої інтереси, мовляв, давайте піднімемо тарифи і покращимо ринок. Інші, наприклад, прем’єр-міністр, заохочують цього не робити, бо є політичні моменти. Далі вмикається гра амбіцій, емоцій. Думаю, що якщо ціна на тарифи і зміниться, то уряд це зробить дуже м’яко», – підкреслює  енергетичний експерт.

Крім того, Андрій Герус переконаний, що корінь проблем України лежить в недовиконанні бюджету.

«Тільки в червні понад десять мільярдів не зібрано, а це мінус дванадцять відсотків від плану. Також є прогнози зниження ціни на сталь, руду, які ми експортуємо. Теж мусимо віддати борги, зокрема і МВФ, цього року і наступного. Тому важливо, щоб з фондом ми співпрацювали, був діалог, а транш надійшов. У протилежному разі можемо очікувати на ріст курсу валюти», – додає експерт.

Loading...
Loading...
Loading...