Новини » Суспільство 9 липня, 2018, 11:19
Ген, що викликає рак, міг перейти від рослин до людей
Джерело: telegraph.co.uk
Джерело: telegraph.co.uk

Згідно з новим дослідженням, гени, які спричиняють рак, могли виникнути у рослинах, а потім перейти до людей.

Найбільший у світі аналіз так званих «стрибаючих генів» виявив ключову роль елементу, відомого як L1, який перейшов до людей приблизно 150 млн років тому, – інформує видання Daily Telegraph.

Цей фрагмент кодування виявився дуже динамічним та призвів до багатьох еволюційних змін в організмі людини. Без нього у людей не виникало б генетичних мутацій, які викликають багато смертельних видів раку.

Через те, що L1 присутній у геномі людини тривалий час, неможливо точно визначити його «стрибок» через види.

Проте команда з Університету Аделаїди, Австралія, вважає, що він міг виникнути у рослинах, комахах або інших видах, які вимерли.

Вони впевнені, що L1 не походить від ссавців, тому що він відсутній в однопрохідних, однієї з трьох основних груп ссавців.

Професор Дейвід Адельсон, який керував дослідженням, зазначив, що вплив стрибаючих генів принципово змінив розуміння еволюції людини.

«Ми вважаємо, що вторгнення L1 у геномі ссавців, було ключовим фактором швидкої еволюції ссавців за останні 100 млн років», – сказав він.

«Стрибаючі гени копіюють та вставляють себе у геноми інших видів. Як вони це роблять, поки що не зрозуміло, хоча, можливо, у цьому процесі задіяні комахи, такі як кліщі або комарі.

«Сприймайте стрибаючі гени, як своєрідних паразитів», – зазначив професор Адельсон.

Дослідження було опубліковане у журналі Geneology Biology.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 14:33 :21