Новини » Світ 8 липня, 2018, 18:28
У Франції прийняли закон проти фейків та пропаганди: в Росії обурені

Французький парламент схвалив закон про боротьбу з фейковими новинами, який дозволить судам вирішувати, чи є достовірними повідомлення, опубліковані в період виборів, чи вони повинні бути видалені.

Про це пише Politico, – повідомляє Європейська правда.

Закон дозволить кандидатам на виборах подати в суд з метою видалення суперечливих новинних повідомлень в період виборів, а також змусить платформи, такі як Facebook і Twitter, розкрити джерело фінансування рекламного контенту.

«Я рада, що парламент прийняв збалансований і ефективний текст, який піднімає це питання до значних масштабів, текст, який стане цінним інструментом для кращого захисту нашої демократії», – сказала міністр культури Франсуаз Ніссен.

Члени центристської партії «Вперед, республіко!» президента Еммануеля Макрона, які мають абсолютну більшість в парламенті, підтримали законопроект разом з більшістю депутатів від центристських поміркованих демократів.

Депутат Жан-Люк Меланшон, лідер крайньо лівої партії виступив різко проти «закону, зробленого для того, щоб заборонити Russia Today i Sputnik».

Цей законопроект ще може бути оскаржений Конституційною Радою Франції у зв’язку з можливими порушеннями свободи слова.

Вища наглядова рада радіотелебачення отримає нові повноваження, як от можливість перешкоджати, призупиняти або припиняти трансляцію програм телеканалів, контрольованих іноземною країною.

Нагадаємо, виборчий штаб кандидата у президенти Франції Еммануеля Макрона відмовив в акредитації російським пропагандистським ЗМІ Russia Today та Sputnik через «методичне та систематичне поширення брехні».

«Russia Today та Sputnik не поводились як ЗМІ, вони поводились як органи впливу та пропаганди, і навіть брехливої пропаганди», – заявляв Макрон на спільній прес-конференції з главою РФ Владіміром Путіним.

Як пише RG.ru, керівник Sputnik France Наталія Новікова заявила: «Ні в кого немає сумнівів, що закон спрямований проти російських ЗМІ».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 09:00 :38