неділя, 8 липня, 2018, 9:17 Економіка
Найприбутковіші сімейні бізнеси, випробувані часом
Фото: bloomberg.com
Фото: bloomberg.com

Walmart, Samsung, Koch Industries та Hermes накопичили багатство, яке передається з покоління в покоління.

Є прислів’я: «Кожне четверте покоління ходить в одній сорочці». Цей афоризм належить Ендрю Карнегі, однак переконання, що сімейне багатство розбазарюється дуже швидко, існувала ще до нього. Проте в епоху неймовірного багатства та величезної нерівності, здається, нічого не загрожує 16 найбагатшим кланам світу. Нижче наведено всесвітньовідомі компанії, які є сімейними бізнесами й витримали перевірку часом.

Walmart ($ 151,5 млрд)

Walmart – найбільша за доходами компанія з роздрібної торгівлі у світі з виручкою у $500 млрд та майже 12 000 магазинами по всьому світу. Належить вона корпорації Wal-Mart Store, Inc.

Засновником є Сем Волтон, а штаб-квартира компанії розташована на північному заході американського штату Арканзас у Бентонвіллі. 

Koch Industries ($ 98,7 млрд)

Брати Фредерік, Чарльз, Девід та Вільям успадкували нафтопереробну фірму батька Фреда. Боротьба за контроль над компанією на початку 80-х років призвела до того, що Фредерік та Вільям вийшли з сімейного бізнесу, тоді як Чарльз та Давид залишилися, відтоді перетворивши його на Koch Industries, конгломерат з щорічним доходом у близько $100 млрд.

Підрозділи корпорації та її дочірні компанії займаються виробництвом, торгівлею, інвестиціями, переробкою нафти, виробництвом штучних волокон та пластмасами. Koch володіє Invista, Georgia-Pacific, Molex, Flint Hills Resources, Koch Pipeline, Koch Fertilizer, Koch Minerals і Matador Cattle Company.

Штаб-квартира розташована у Вічіто, штат Канзас, США. 

Mars ($ 89,7 млрд)

Френк Марс навчився вручну ліпити шоколадні цукерки ще школярем. Бізнес, який він заснував, найбільш відомий завдяки шоколадним цукеркам M&Ms, батончикам Milky Way та Mars Bars, хоча продукція з догляду за тваринами становить майже половину загальної суми доходів ($35 млрд). Основні торгові марки – Mars, Snickers, Milky Way, Twix, M&M’s, Pedigree, Uncle Ben’s. Також корпорації належить серія торгових марок поглиненої компанії Wrigley. Бізнес повністю належить членам сім’ї Марс.

Штаб-квартира у місті Маклін, штат Вірджинія, США.

Hermes ($ 49,2 млрд)

Жан-Луї Дюма, який помер у 2010 році, перетворив Hermes на світового гіганта предметів розкоші. Серед членів сім’ї, які займають керівні посади у компанії – П’єр-Алексіс Дюма, який є її арт-директор, та Аксель Дюма, голова компанії.

Штаб-квартира – Париж, Франція.

Chanel ($ 45,6 млрд)

Брати Ален та Жерар Верхаймер успадкували компанію від свого дідуся, який вклав кошти у Коко Шанель у 1920-х роках. Брати володіють будинком моди, який представив світові «маленьке чорне плаття» та отримав у 2017 році прибуток у розмірі $9,6 млрд. Верхаймери також є власниками скакунів та виноробень.

Штаб-квартира – Париж, Франція.

BMW ($ 42,7 млрд)

Герберт Квандт допоміг перетворити BMW в одного з найбільших виробників автомобілів класу люкс у світі. Після смерті матріарха сімейства, Джоанни Квандт у 2015 році, її діти Штефан Квант та Сюзанна Клеттен отримали цілковитий контроль над компанією. Вони також інвестували у німецьку логістичну компанію Logwin та нідерландську компанію з безпеки програмного забезпечення Gemalto.

Штаб-квартира у Мюнхені, Німеччина.

Boehringer Ingelheim ($ 42,2 мрлд)

Німецька фармацевтична компанія Boehringer Ingelheim була заснована у 1885 році Альбертом Берінгером. Більш ніж 130 років сімейство Берінгер та фон Баумбахів тримає кермо у своїх руках. Голова правління Губертус фон Баумбах та його сім’я є власниками цієї компанії.

Штаб-квартира у Інгельхайм на Рейні, Німеччина.

Aldi ($ 38,8 млрд)

Брати Тео та Карл Альбрехти після Другої світової війни перейняли на себе керівництво бакалійною крамницею та перетворили її на Aldi. Брати поділили бізнес у 1960-х роках після суперечки щодо напрямку бізнесу. Два філіали – Aldi Nord і Aldi Sud – загалом мають понад 10 000 магазинів.

Штаб-квартира у Ессені та Мюльгаймі-на-РуріНімеччина.

Auchan ($ 37,5 млрд)

Сімейство Мульє вже мало роздрібну імперію ще до того, як у 1961 році Жерар Мулье заснував Auchan, який називають французьким Walmart. Auchan перетворився на одну з найбільших мереж супермаркетів у Європі. Сімейна холдингова компанія, Association Familiale Mulliez, контролює групу підприємств роздрібної торгівлі, включаючи мережу, що спеціалізуються на продажі товарів для будівництва Leroy Merlin та мережу спортивно-розважальних товарів Decathlon.

Штаб-квартира – у місті Лілль, Франція.

Hyatt Hotels ($ 33,5 млрд)

Син українського іммігранта А.Н. Прітцкер почав інвестувати у нерухомість та проблемні компанії ще працюючи у юридичній компанії свого батька. Інвестиції дали початок спадку однієї з найстаріших династій Америки, загальні активи якої включають Hyatt Hotels. Відома прихильниця Демократичної партії Пенні Прітцкер була міністром торгівлі під час Барака Обами, а її молодший брат Джей Роберт є губернатором штату Іллінойс.

Штаб-квартира – Чикаго, штат Іллінойс, США.

Samsung ($ 30,9 млрд)

Батько Лі Кун-Хі, Лі Бен Чхоль, заснував Samsung як торгову компанію у 1938 році. Зараз фірма є найбільшим у світі виробником смартфонів. Лі Кун-Хі очолює її.

Штаб-квартира – у Сеулі, Південна Корея.

Tetra Pak ($ 30,9 млрд)

Своєму багатству сім’я завдячує компанії Tetra Pak – лідеру в області упаковування, заснованому Рубеном Раузингом у Швеції у 50-х роках.

Штаб-квартира – Лондон, Великобританія.

Thomson Reuters ($ 30,9 млрд)

Багатство найзаможнішої сім’ї Канади виникло на початку 1930-х років, коли Рой Томсон відкрив радіостанцію Онтаріо. Протягом п’яти років він став власником провідної газети країни.

Штаб-квартира – в Онтаріо, Канада.

S.C. Johnson ($ 28,2 млрд)

П’ять поколінь сім’ї Джонсон перетворили SC Johnson у лідера серед виробників побутових товарів. А все розпочалося з паркету. У 1882 році Семюель Кертіс Джонсон почав продавати паркет, що вироблявся Racine Hardware Company. Через чотири роки він зміг купити цю компанію. Незабаром для догляду за паркетом Джонсон розробив засіб Johnson’s Prepared Wax на основі воску, який використовувався в Європі для догляду за дубовими підлогами. Згодом збільшився і асортимент продукції.

Штаб-квартира розташована у місті Расін, штат Вісконсін, США.

Estee Lauder ($ 24,3 млрд)

Есте Лаудер заснувала бізнес з продажу продуктів з догляду за шкірою у 1946 році, разом зі своїм чоловіком Джозефом. Сьогодні її однойменна компанія продає косметики та парфумів на $12 млрд.

Штаб-квартира – у Нью-Йорку, США.

Ferrero ($ 22,9 мрлд)

Мікеле Ферреро побудував всесвітньо відому кондитерську компанію у маленькому італійському містечку Альба. Наразі історія Ferrero продовжується уже в третьому поколінні. П’єтро та Джованні Ферреро, сини Мікеле та Марії Франки, спільно очолювали компанію протягом десяти років. У квітні 2011 року П’єтро Ферреро трагічно загинув у ПАР, де він перебував із гуманітарною місією.

У 2018 році Ферреро придбав американську компанію Nestle за $2,8 млрд.

Штаб-квартира у місті Альба, Італія.

Bloomberg

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 04:29 :34