Новини » Суспільство 7 липня, 2018, 10:25
Ветеран-розвідник дав пояснення щодо гострої потреби в люстрації для спецслужб
ZIK
ZIK

Розвідка в СРСР була надзвичайно потужним інструментом. Після розпаду Союзу Україна не люструвала шпигунів. А тому, очевидно, що російські розвідники дуже добре вкорінилися в Україні.

Про це йдеться у програмі військових розслідувань «Стежками війни» на телеканалі ZIK.

Не такий страшний ворог, якщо проти нього мудро, а головне вчасно будувати плани захисту. Таку думку висловив екс-голова Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

Бо про плани росіян щодо Криму він знав ще задовго до анексії півострова.

«Росія мала план захоплення України через економічну, фінансову модель.  Також там з’явилися підозрілі угрупування: «Русское единство», «Русское козацтво», «Оплот». Тому ймовірні сценарії були відомі заздалегідь. Ми пропонували Турчинову діяти, використати сили СБУ, центрального апарату і західних областей, задіяти «Альфа», заарештувати «тролів» Москви – Аксьонова, Канстантінова, керівників ЦЕКА. Тами Турчинов і Наливайченко дали слабину», – пригадує Микола Маломуж.

Натомість Олександр Турчинов заперечує цей факт. Він наголошує, що на момент обрання його головою ВРУ в країні не функціонувала жодна із силових структур. Бо керівники МВС, СБУ, Служби зовнішньої розвідки втекли разом з Віктором Януковичем.

Тому ніякої інформації щодо підготовки вторгнення російських військ виконувач обов'язків президента України не отримував. Щодо Миколи Маломужа, то Турчинов нагадує: він був радником президента-втікача. На його погляд, колишній очільник зовнішньої розвідки має також нести відповідальність за те, що відбувається в країні.

Ветеран служби зовнішньої розвідки України також застерігає: вірити не можна нікому.

«КДБ України було складовою частиною КДБ СРСР, поряд із партійними радянськими колишніми працівниками. Хто захотів працювати на незалежну Україну – присягнув на вірність українському народу. Можу сказати, що агентурна діяльність ворога дуже конспіративна, латентна. Люди одягають маску патріота і державника, а насправді є працівниками ворожої розвідки», – звертає увагу ветеран Василь Богдан.

Протидіяти таким шпигунам мала б контррозвідка.

«РФ працювала на те, щоб знищити в Україні контррозвідку. Їй це, фактично, вдалося», – каже експерт Олександр Білецький.

Та навіть якщо ймовірний шпигун чи зрадник потрапив у руки правоохоронців, чомусь багатьом вдається уникнути правосуддя. Відтак агентурна сітка Росії глибоко пустила на українській землі коріння.

«Ми мали провести люстрацію ще у 1991-1992 роках, під неї мав би попасти і я. Потрібно було змінити кадри, які працювали у системі КДБ України», – упевнений ветеран Василь Богдан.

«На жаль, нині в армії не стоїть питання розвідки, реформи ЗСУ. Проте нас чекає гігантська робота, яку ми не закінчимо навіть за чотири роки», – додає експерт Мирослав Гай.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-04 04:54 :06