Новини » Львів 7 липня, 2018, 11:01
ТЕО на ТЕЦ-2: Садовий вдруге пообіцяв дати відповідь на запит, надісланий ще 8 місяців тому
Степан Пакіж та Андрій Садовий. Фото: galinfo.com.ua
Степан Пакіж та Андрій Садовий. Фото: galinfo.com.ua

Міський голова Львова Андрій Садовий учора, 6 липня, вдруге пообіцяв журналісту ІА ZIK надати, покриту ореолом таємниці, криміналу та підкилимних маніпуляцій, інформацію щодо виготовлення ТЕО для будівництва сміттєпереробного заводу на ТЕЦ-2. За неї з бюджету міста було заплачено фактично 0,5 млн грн, але вона виявилась непотрібною, оскільки ділянка була обрана некоректно і її довелося міняти. Вперше Садовий обіцяв надати відповідь ще чотири місяці тому, у березні 2018 року. Сьогодні його риторика змінилася. Чи буде вона виконана обіцянка цього разу? І у чому причина замовчування: у порушеннях з закупівлею, чи у розробці комплексу для спалювання сміття?

Про це журналіст ІА ZIK намагався дізнатися в ході учорашнього брифінгу з нагоди передачі місту розробок компанії Еджіс стосовно вирішення проблеми сміття у Львові.

Спочатку нагадаємо обставини справи:

Березні та червні минулого року «Львівтеплоенерго» підписало два договори щодо сміттєпереробного заводу без проведення конкурсних торгів. У березні ПАТ «Важпромавтоматика» отримало замовлення на послуги щодо розробки техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) для будівництва сміттєпереробного комплексу за 490 тис. грн, а у червні ПАТ «Харківське котлобудівельне підприємство «Котлоенергопроект» – ще майже 4,95 млн грн на розробку проектної документації для будівництва сміттєпереробного комплексу.

Дані проекти вже набули, можна сказати, скандального та кримінального забарвлення:

  • По-перше, було виявлено, що у технічному завданні ТЕО було передбачено проектування ТЕЦ для спалювання сміття.
  • По-друге, Нацполіція запідозрила Львівтеплоенерого у маніпуляціях з допороговими закупівлями і відкрила кримінальне провадження.
  • По-третє, ці два документи виявились просто непотребом, вартістю 5,5 млн грн. Адже їх було замовлено до того, як було з’ясовано реального власника землі, на якій мали намір будувати об’єкт. І близько третини з цієї суми повернути вже не вдасться. Це стосується ТЕО, вартістю 0,5 млн грн, термін виконання якого припадав на середину травня, а також проектних робіт, за які довелося заплатити завдатком третину вартості від 5 млн грн.

Щодо спалювання сміття, то керівник у міськраді заявили, що це була лише пропозиція і то на другому етапі будівництва і від неї відмовляться, відкоригувавши технічні завдання.

Щодо розслідування, то 14 листопада суд дозволив слідчому вилучити документи «Котлоенергопроекту», «Важпромавтоматики» та «Львівтеплоенерго» щодо виготовлення проектно-кошторисної документації. Розслідування (№12017140060004592) розпочали за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Ще одне засідання відбулося нещодавно, 20 червня. На ньому знову надано дозвіл на доступ до документів фігурантів цієї справи.

Боротьба журналістів та екологів за право на отримання інформації

Фактично вісім місяці, з 27 листопада минулого року, триває боротьба ІА ZIK та екологів з підрозділами ЛМР за право на отримання інформації про витрату бюджетних коштів на виготовлення цієї проектної документації. Спочатку у «Львівтеплоенерго» відповіли, що не мають до цього взагалі жодного стосунку. Після чергового запиту, цього разу вже через профільного заступника мера Сергія Бабака, вони разом не вигадали нічого кращого, як назвати цю інформацію комерційною таємницею. У березні Андрій Садовий, у стилі героя комедії Ільфа і Петрова, обіцяв «дати наганяй» своїм підлеглим та надати відповідь на запити. Та з того часу так і не спромігся цього зробити.

Аж поки учора знову випала нагода спитати його про це. І, якщо тоді він визнавав, що документ готовий і він оприлюднить його, то сьогодні вже заявляє, що, хоча гроші і перераховано, але акти не підписано – і ЛМР працює над тим щоби повернути гроші. Але знову – лише слова і жодних доказів їхньої правдивості.

Подаємо стенограму його відповідей на запитання журналіста ІА ZIK

«Нами дійсно було замовлене ТЕО, але роботи по ньому не є завершені, вони призупинені. Тому я спокійний і стосовно бюджетних коштів, і стосовно тієї роботи, яка виконана. Адже нам потрібно буде мати наступні етапи з наведенням порядку з ТПВ. Коли ми пройдемо перший етап, то зрозуміємо позицію по другому. Тобто на сьогоднішній день жоден акт прийому-передачі робіт не підписаний. Кошти так само, як перераховуються, так само можуть бути повернуті назад. Роботи були призупинені за нашою вказівкою», – заявив Андрій Садовий.

Чомусь закрадається підозра, що, виходячи зі сказаного, у влади міста є плани втілити у життя розробки проектантів щодо ТЕЦ для спалювання сміття. До цього додатково схиляють постійні запевнення у тому, що на заводі будуть виробляти РДФ, тобто, фактично, пальне для спеціальних котлів, або цементних заводів. А спеціальне ТЕЦ, власне, і було передбачено у технічному завданні!

«Жоден акт приймання-передачі робіт не підписано. Коли ми фіналізуємо наші відносини, тоді буде оприлюднена публічна інформація. Дійсно ми йшли різними шляхами, щоби мати зараз успіх. Не було би тієї роботи – не було б цієї. Ми були поставлені в екстремальні умови. Ми просто зрозуміли, що на території ТЕЦ-2 нам фізично не дадуть збудувати об’єкт, адже ці землі належать до Пустомитівського району».

На запитання, чому Степан Пакіж (керівник «Львівтеплоенерго») відмовляється давати відповіді на запити, посилаючись на те, що це є комерційною таємницею, міський голова відповів:

«Тому, що проти Пакіжа сьогодні чиниться шалений тиск. Тому, що він є найкращим керівником теплоенерго в Україні. У нас є найменші втрати в Україні і це дуже багатьом не подобається. Проти нього відкриваються кримінальні справи, на нього робляться шалений тиск і наїзди. Він перебуває у дуже непростій ситуації, і я буду його захищати і допомагати йому.

Тому я даю однозначну відповідь: акти прийому-передачі робіт не підписано. Кошти, які було заплачено, мають можливість бути повністю повернуті назад. Якщо було виконано якийсь обсяг робіт, який буде потрібен для громади міста – ми за нього заплатимо. Аванс, як дається – так і повертається. А кінцевий платіж відбувається тоді, коли є акт. А кінцевий платіж не відбувся».

Тут міський голова піймався на простий прийом психіатрів та слідчих, коли одне і те ж запитання задають у різних формулюваннях. Вдруге відповідаючи на нього, він виказав, що і за ТЕО і за інший проект було заплачено, але зараз у ЛМР всіляко намагаються повернути ці кошти.

І, врешті, Садовий вдруге пообіцяв надати вичерпну відповідь на листування, тривалістю вісім місяців:

«Ви отримали сьогодні мою відповідь. І я попрошу, Христина (керівник прес-служби Христина Процак – ред.), покладіть її на папір, оформіть якісно і передайте колегам-журналістам. І зробіть її публічною».

Дуже хочеться вірити, що відповідь, все ж, надійде. А щоби поновити у пам’яті запитання, повторно надсилаємо у ЛМР запити.

Аналітична група ІА ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 19:10 :34