субота, 7 липня, 2018, 22:40 Світ
Меркель: НАТО має бути здатним захистити себе
Ангела Меркель
Ангела Меркель

НАТО стоїть перед новими викликами і має змінюватися, підвищуючи здатність до оборони.

Про це канцлер ФРН Ангела Меркель заявила у суботньому, 7 липня, підкасті, присвяченому майбутньому саміту НАТО в Брюсселі, у якому вона візьме участь, – повідомляє Укрінформ.

«Нам потрібна НАТО і у XXI столітті як гарант нашої безпеки і як трансатлантичний альянс», – сказала Меркель.

Вона нагадала, що останніми роками виклики для НАТО різко змінилися, зокрема, після анексії Криму і у зв’язку із «військовою активністю на сході України», що змусило здійснити радикальні зміни.

«Це означає, що ми знову приділяємо більше уваги захисту Альянсу і вживаємо заходів обережності, у тому числі за допомогою військової присутності у Центральній та Східній Європі», – зазначила канцлер. Водночас, додала вона, альянс зацікавлений у підтримці «зважених відносин» із Росією, але має при цьому показати, що сповнений рішучості захищатися.

Меркель також торкнулася питання підвищення оборонних витрат, запевнивши у черговий раз у готовності рухатися у напрямку підвищення військового бюджету до 2% ВВП. Глава уряду нагадала, що за часів «холодної війни» ФРН витрачала і більше. Наразі ж німецькі збройні сили потребують модернізації, поліпшення спорядження і технологій, щоб бути здатними відповісти на нові виклики. Водночас, пообіцяла вона, Німеччина збільшуватиме витрати на допомогу у цілях розвитку (країн, у яких діють німецькі військові радники, допомагаючи у підготовці їхніх сил безпеки), дотримуючись таким чином комплексної концепції.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-14 09:24 :42