Новини » Події 6 липня, 2018, 20:59
ЗСУ могли б витрачати на безпілотники до 200 доларів за одиницю
ZIK
ZIK

Українська розвідка використовує різноманітну техніку, одна з базових – безпілотні літальні апарати. Їх держава закуповує дуже дорого, а солдати просто не хочуть ними користуватися. Водночас наші волонтери знайшли дешевшу альтернативу таким пташкам, яка коштує 160 доларів за одиницю. Техніка пройшла навіть відповідні випробування й отримала позитивні висновки експертів, Міноборони та Генштабу.

Про це йдеться у програмі військових розслідувань «Стежками війни» на телеканалі ZIK.

Проблеми української розвідки

«Півроку у навчальних підрозділах здобуває знання рядовий склад розвідників. Офіцерський склад фактично ніде не навчається. Тому ледь не все віддано у руки командирам», – каже військовий експерт Олег Жданов.

Однак це не єдина проблема армії.

«Ми ведемо боротьбу проти другої армії світу. Наші умови гірші, аніж у ворога. Однак наразі нас не перемогли», – додає військовий експерт Мирослав Гай.

Ще один виклик для розвідки – систематизація зібраних даних.

«Прикордонники, органи внутрішніх справ, Нацгвардія, СБУ, Міністерство оборони – всі вони мають свою розвідку. Проте нема місця, куди б ця інформація зливалася», – звертає увагу військовий експерт Олександр Білецький.

Українська розвідка знала про Іловайськ

«Про дії РФ ми знаємо багато, зокрема локації навчання їхнього війська чи місця скупчення техніки. Також нам відомо, які нормативні документи вони ухвалюють», – говорить Мирослав Гай.

Проте одна справа – зібрати розвіддані, а інша – правильно та вчасно ними скористатися. Експерти пригадують трагедію в Іловайську, бо тоді про наступ говорили не лише розвідники.

«Я думаю, що загалом військова розвідка виконала своє завдання. Напередодні Дня незалежності родичі солдатів вимагали відправити підмогу в Іловайськ, бо знали, що там котел», – пригадує Олег Жданов.

Солдати бояться користуватися безпілотниками Міноборони

Залежно від військової операції, розвідники можуть вести спеціальну, радіоелектронну чи військову розвідку. Звісно ж, робота не обходиться без спеціальних технічних засобів. І чи не найпопулярнішими є безпілотники.

Борис Костенко з громадської ініціативи ГІС «АРТА» разом з однодумцями практично від початку війни на Донбасі розробляє програмне забезпечення для безпілотників. Спільно з іншими волонтерами закуповують необхідне обладнання і відправляють на фронт. За його словами, на передовій є й безпілотники від Міноборони. Однак ними користуватися солдати бояться.

«Люди бояться літати ними. Чому? Бо ця пташка коштує чи не два мільйони! Якщо я трішки помилюся і розіб’ю його, то потім хто платитиме за це? У нас же тільки дай привід для розслідування. А наші китайські безпілотники коштують по 180 доларів, враховуючи, що двадцять йде за доставку. Тут дві якісні камери, серйозні батареї, автопілот. Всього вистачає», – розповідає волонтер Борис Костенко.

Попри позитивні висновки, дешевих безпілотників ніхто не хоче

Крім того, навіть після невдалого вильоту, якщо раптом безпілотник потрапив під обстріл, його можна легко полагодити. Проте на державному рівні постачати такі літальні апарати ніхто не хоче.

«Є акт з позитивними висновками, спільне рішення Міністерства оборони і Генерального штабу. У документі йдеться про те, що літальні апарати можна експлуатувати. Однак цього ніхто робити не збирається», – переконаний Борис Костенко.

Лінію зіткнення хочуть облаштувати відеокамерами

У Міноборони запевняють, що українські військові мають все необхідне для роботи. У їхньому розпорядженні є засоби радіоелектронної розвідки, повітряної розвідки (БПЛА), станції радіолокаційної, звукометричної розвідки, розвідувально-сигналізаційні прилади, засоби оптико-електронної розвідки (камери спостереження, біноклі, прибори нічного бачення, тепловізори, труби розвідників).

Із власних джерел стало відомо, що всю лінію зіткнення облаштують відеокамерами, аби контролювати ще й тил.

«Завдяки волонтерам ми маємо початок повітряної розвідки. У нас є квадрокоптери, безпілотники», – каже експерт Олег Жданов.

«Ми доволі непогано навчилися протидіяти російській безпілотній розвідці. Цього року декілька «орланів» збили. Один захопили і проаналізували його компоненти», – додає експерт Мирослав Гай.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 14:55 :42